ارتش آمریکا بهبودیافتگان کرونا را نمی‌خواهد!

ارتش آمریکا بهبودیافتگان کرونا را نمی‌خواهد!

جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با وجود مجاز بودن مراجعه مجدد متقاضیان ورود به ارتش آمریکا پس از بهبود یافتن از کرونا، برای آن‌ها عدم صلاحیت دائم ثبت می‌شود.


طبق یادداشتی که به دست نشریه «نیوز ویک» رسیده و پنتاگون نیز آن را تأیید کرده است، «حین بررسی سوابق پزشکی در مصاحبه یا معاینه سربازان، پیشینه ابتلا به کووید-۱۹ که توسط تست آزمایشگاهی یا علائم کلینیکی تأیید شده باشد، موجب رد صلاحیت آن‌ها می‌شود».

علاوه بر این، این یادداشت می‌افزاید، افراد مورد پذیرش از ۶۵ کشور مختلف در مراکز بررسی ورود به ارتش، باید از طریق سنجش دمای بدن مورد معاینه قرار گرفته یا از آن‌ها درخصوص داشتن علائم ابتلا به ویروس کرونا یا تماس با افراد مبتلا به آن سوال شود.

بر همین اساس، افرادی که به‌نظر دارای علائم ابتلا به کرونا باشند باید ۱۴ روز بعد مجدداً جهت ارزیابی به این مراکز بازگردند و کسانی که نتیجه تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده باشد باید ۲۸ روز بعد از ظهور علائم، برای نام‌نویسی مراجعه کنند.

با این حال در هر صورت پذیرش آن‌ها در ارتش به‌صورت «عدم صلاحیت دائم» ثبت می‌شود و با این‌که این افراد می‌توانند درخواست مجدد خود را اعلام کنند، بر اساس این یادداشت، هیچ مورد استثنایی وجود نداشته و این بدان معنا است که «اجازه بررسی مجدد آن‌ها توجیهی برای صدور معافیت احتمالی» از عدم پذیرش چنین افرادی نخواهد بود.

به نوشته نیوز ویک، این تصمیم به این دلیل گرفته شده است که ماهیت و رفتار ویروس کرونا به‌طور کامل شناخته شده نیست و این احتمال وجود دارد که در بدن فرد بهبودیافته مجدداً فعال شود. همچنین افرادی که پس از ابتلا به این بیماری زنده مانده‌اند ممکن است دارای نارسایی دائمی ریوی و جسمی شده باشند.

با این‌که پنتاگون سعی می‌کند شمار سربازان آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا را مخفی نگه دارد، گفته می‌شود بیش از ۷۵۰۰ نیروی این کشور در بیش از ۱۵۰ پایگاه نظامی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی