کرونا| چین و کره جنوبی روز بدون تلفات را پشت سر گذاشتند

کرونا| چین و کره جنوبی روز بدون تلفات را پشت سر گذاشتند

جمعه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

طبق اعلام رسمی در کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن شمار مبتلایان روزانه ویروس کرونا، از نزولی بودن سیر این بیماری حکایت دارد.


آمار و ارقام اعلامی از روند شیوع ویروس «کووید۱۹» در کشورهای چین و کره جنوبی نشان می‌دهد شمار ابتلای روزانه بر اثر این بیماری به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (جمعه) اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته فقط یک مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بر اساس آمار اعلامی جدید، در همین بازه زمانی اما هیچ مورد فوتی در چین ثبت نشده است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۲۸۸۶ نفر رسید و تعداد قربانیان آن نیز در رقم ۴۶۳۳ نفر باقی ماند.

از تعداد کل مبتلایان چینی اما ۷۷۹۹۳ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا ۲۶۰ مورد فعال ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

در کره جنوبی نیز - که به دلیل نزدیکی به کانون شیوع کرونا، جزء اولین کشورهایی بود که به این بیماری آلوده شد - روند کاهش تعداد مبتلایان روزانه به این بیماری ادامه دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی گزارش داد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته چهار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مرکز، همچنین از روز گذشته تا کنون، ۱۲ نفر به تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی افزوده شد.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به ۱۰۸۲۲ نفر و تعداد کل فوتی‌های آن نیز به ۲۵۶ نفر رسید.

در مقابل اما تا کنون ۹۴۸۴ مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و با به‌دست آوردن سلامتی خود، از بیمارستان مرخص شدند.

وزارت بهداشت ژاپن نیز اعلام کرد که بر اساس تست پی.سی.آر (PCR) انجام شده، جواب آزمایش ابتلای ۱۵۴۷۷ نفر به ویروس کرونا مثبت است.

به نوشته وبگاه «نیپون»، تعداد کل جان‌باختگان بر اثر این بیماری نیز ۵۵۷ نفر است.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد حدود سه میلیون و ۹۱۷ هزار نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند، ۲۷۰ هزار نفر فوت کرده‌اند و یک میلیون و ۳۴۴ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی