رویارویی پاکستان و هند در شورای امنیت/ حادثه تروریستی کراچی سرانجام محکوم شد

رویارویی پاکستان و هند در شورای امنیت/ حادثه تروریستی کراچی سرانجام محکوم شد

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

محکوم شدن حادثه تروریستی حمله به سازمان بورس شهر کراچی با رای تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل را می‌توان نخستین رویارویی پاکستان و هند در دور جدید دانست.


پس از آنکه تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل حمله تروریستی به شهر کراچی را محکوم کردند نخستین رویارویی پاکستان و هند در شورای امنیت به سود اسلام آباد پایان پذیرفت.

این جدال پس از آن آغاز شد که هند اخیرا به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب شد و قبول مسئولیت عملیات تروریستی در ساختمان بورس شهر کراچی که به مرگ 7 شهروند و هر 4 تروریست منجر شده بود نیز توسط گروهک تروریستی ارتش آزاد بلوچستان انجام شد که از حمایت هند برخوردار است.

پس این حمله تروریستی تنش های دیپلماتیک میان هند و پاکستان افزایش یافت و دو طرف قصد داشتند رای شورای امنیت را به سوی خط فکری خود بکشانند.

چین از سوی پاکستان این موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرده و خواستار محکومیت فوری این حادثه تروریستی و تمام اقدامات ارتش آزاد بلوچستان شد.

در مقابل هند تلاش داشت تا از محکوم شدن این حمله تروریستی جلوگیری کرده و اقدام دیپلماتیک چین و پاکستان را ناکام بگذارد.

با رای گیری انجام شده تمام اعضای شورای امنیت که حق رای داشتند این حادثه تروریستی را محکوم کرده و خواستار برخورد جدی با عاملان آن که اعضای گروهک تروریستی ارتش آزاد بلوچستان هستند شدند.

پیش از این «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در جریان سخنرانی خود به صراحت اعلام کرده بود: پشت پرده حمله تروریستی شهر کراچی هند است و تمام تروریست های این حادثه خط فکری خود را از دهلی نو گرفته‌اند.

«گاورا آریا» یکی از افسران سابق ارتش هند در جریان یک برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد: حمایت از ارتش آزاد بلوچستان بخشی از وظیفه ماست و ما با آنها ارتباط مستمر روزانه داریم.

تسنیم

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی