مخالفت مجدد شاه اردن با اجرای طرح صهیونیستی اشغال کرانه باختری

مخالفت مجدد شاه اردن با اجرای طرح صهیونیستی اشغال کرانه باختری

سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شاه اردن بار دیگر مخالفت خود را با طرح صهیونیستی اشغال بخش وسیعی از کرانه باختری اعلام کرد.


«عبدالله دوم» شاه اردن در نشستی جداگانه با روسا و اعضای دو کمیته امور خارجه و دفاع مجلس عوام انگلیس، بار دیگر بر مخالفت با طرح صهیونیستی اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری تأکید کرد.

دیوان پادشاهی اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله دوم در این دو نشست موضع ثابت اردن در خصوص مسئله فلسطین و ضرورت تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راه‌حل دو دولت را مورد تأکید قرار داد.

طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، عبدالله دوم تصریح کرد که هر گونه اقدام یکجانبه اسرائیل برای الحاق اراضی کرانه باختری، امری مردود است و می‌تواند به تضعیف فرصت‌های تحقق صلح و ثبات در منطقه منجر شود.

رژیم صهیونیستی سعی دارد طرح اشغال دره اردن و شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری را اجرا کند که بر اساس برآوردهای فلسطینیان، این طرح بیش از ۳۰ درصد مساحت کرانه باختری را دربرمی‌گیرد.

تا کنون اختلافات بین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» وزیر جنگ و رئیس حزب «آبی-سفید» درباره مساحت اراضی که قرار است اشغال شود، مانع اجرای این طرح شده است.

عبدالله دوم همچنین در این نشست تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مستمر در جنگ علیه تروریسم را با اعضای دو کمیته مذکور انگلیسی بررسی کرد.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی