کماندوهای انگلیسی وارد سوریه شدند

کماندوهای انگلیسی وارد سوریه شدند

چهارشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش موعود به نقل از ایسنا، روزنامه دیلی استار به نقل از یك كارشناس نظامی انگلیسی كه خواست نامش فاش نشود، نوشت: مقام‌های انگلیسی نزدیك به 200 كماندوی نیروهای ویژه را به عمق خاك سوریه اعزام كرده‌اند كه این نیروها علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات وظیفه دارند سلاح‌های شیمیایی كه از كنترل دولت سوریه خارج می‌شود را تحت نظر گرفته و در صورت امكان آن‌ها را منهدم كنند.
به گفته این منبع انگلیسی علاوه بر نیروهای ویژه انگلیسی سازمان اطلاعات خارجی انگلیس (MI 6) نیز نیروهایی را به داخل سوریه اعزام كرده كه این نیروها نیز كار جمع‌آوری اطلاعات در سوریه را برعهده دارند.
به نوشته این روزنامه، سازمان اطلاعات آمریكا (سیا) و سازمان اطلاعات فرانسه نیز نیروهایی را به منظور رصد اوضاع داخلی سوریه و درگیری‌های جاری به این كشور اعزام كرده‌اند.
به نوشته دیلی استار، هدف اصلی اعزام این نیروها به سوریه مراقبت از سلاح‌های شیمیایی و "غیر متعارف" سوریه است تا در صورتی كه از كنترل دولت خارج شدند، از دستیابی گروه‌های مسلح به آنها جلوگیری شود.
این در حالی است كه كارشناسان نظامی عقیده دارند هدف اصلی از اعزام این نیروها بررسی توان نظامی مخالفان و دولت سوریه برای كمك به مخالفان است.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی