تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی بر مخفیگاه اصلی «القاعده» در مرکز یمن

تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی بر مخفیگاه اصلی «القاعده» در مرکز یمن

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در درگیری‌های شدید با عناصر «القاعده» در استان «بیضاء» موفق شدند بر مخفیگاه اصلی این گروهک تروریستی مسلط شوند و ضربه سنگینی به القاعده وارد کنند.


منابع محلی اعلام کردند، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از درگیری‌های سنگین با عناصر القاعده موفق شده‌اند بر «عقبه» و «وادی عزج» در استان «بیضاء» واقع در مرز یمن مسلط شوند.

بر اساس گزارش «تحدیث نت»، این منابع از کشته شدن حداقل 12 تن از عناصر از القاعده خبر دادند که بارزترین آنها «ابوحفص الباکستانی»، مسؤول امداد این گروهک موسوم به «الترکی» و «ابوصریمه» از سرکردگان القاعده در «قیفه» استان بیضاء هستند.

وبگاه «الخبر الیمنی» هم در همین زمینه گزارش کرد، گروهک القاعده از مخفیگاه اصلی خود در «یکلا» در منطقه قیفه فرار کرده و با هماهنگی حزب «اصلاح» به استان «شبوه» در جنوب یمن رفته است.

در ادامه این گزارش آمده، نیروهای صنعاء بر بیشتر پایگاه‌های القاعده در مخفیگاه اصلی‌اش در قیفه مسلط شده‌اند که آخرین آنها روستاهای «الحنو و الموطل» در مرکز منطقه یکلا بوده است.

منابع نظامی اعلام کردند، خودروهای گروهک القاعده به «وادی یشبم» در منطقه «الصعید» استان شبوه رسیده‌اند تا پشتیبان نیروهای حزب اصلاح در مقابله با نیروهای شورای انتقالی جنوب (المجلس الانتقالی الجنوبی) وابسته به امارات باشند.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی