چه شد آلوده به اختلاس‌های میلیاردی شده ایم؟

چه شد آلوده به اختلاس‌های میلیاردی شده ایم؟

يكشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «رسوب ارزشها» به قلم دکتر فتح اله دهقان این گونه آورده است:

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان «رسوب ارزشها» به قلم دکتر فتح اله دهقان این گونه آورده است:

‬ اوایل جنگ،حدود شش ماهی جنگ شروع شده بود ومن تقریبا چهارده ساله بودم که به جبهه آبادان رفتم. شروع جنگ باعث شده بود که مردم شریف و خونگرم آبادان خانه و زندگی خود را رها کرده و شهررا ترک کنند. بخشی از مردم خصوصا جوانان به دفاع جانانه از شهر مشغول بودند.

صحنه‌هایی را به چشم خود دیدم که در عین دردناک بودن زیبائی خاص خود را داشت و هیچ وقت از حافظه‌ام پاک نخواهد شد.مقاومت جانانه و از خود گذشتگی مدافعین شهر ی که در یک نبرد کاملا نابرابرو در محاصره دشمن بود.

اما،بعضی حوادث و رویدادها نمود بیشتری داشت.از جمله تلاشها وزحمات شیر زنانی بود که به مداوای مجروحان مشغول بودند. رزمندگانی که با امکانات ابتدائی و ناچیزی که در اختیار داشتند از وطن خود جانانه دفاع میکردند.

در حالی که کمبود شدید امکانات وجود داشت در یکی از خانه‌ها دو چرخه‌ای به جای مانده بود.
من با فرمانده مان حاج جعفر اسدی صحبت کردم تا از دوچرخه برای رفت وآمد و انجام کار‌ها استفاده کنیم. جواب حاجی این بود که استفاده از این دوچرخه بدون اجازه صاحب آن اشکال شرعی دارد.
من از آیت اله جمی( امام جمعه وقت آبادان) کسب تکلیف میکنم تا ببینم شرعا میتوانیم استفاده کنیم یا نه؟ مرحوم آیت الله جمی گفته بود اشکال ندارد استفاده کنید.

رویداد وصحنه‌ای زیبا را در بدترین شرایط یعنی جنگ تجربه میکردم، احترام به حقوق دیگران و حق الناس که از اصول مهم در دین مقدس اسلام است.این در حالی است که می دانیم در خیلی از جنگ‌های تاریخ به این مسائل اصلا توجه نمی‌شده است. ولی چه زود وبرق اسا آن ارزشها به فراموشی سپرده شد.
امروزه ما شاهد اختلاس‌های چند هزار میلیاردی ورانت خواری‌های بی‌سابقه در کشور هستیم.
این در حالی است که بخشی از هم میهنانمان به نان شب محتاج هستند وکارت یارانه خود را به نانوائی می‌سپارند برای تهیه نان!

چه شد ما‌هایی که در استفاده از یک دوچرخه بی‌صاحب دغدغه داشتیم و احتراز میکردیم حالا آلوده به اختلاس‌های میلیاردی شده ایم شهید باکری چه واقع بینانه پیش‌بینی کرده بود که بعد از جنگ بخشی از ماها همه چیز را فر اموش و غرق در مسائل مادی میشویم.
البته از انصاف به دور است آن بخش عظیمی از رزمندگان که خالصانه و صادقانه و بدون هیچ چشمداشتی از این مملکت دفاع کردند یاد نکنیم.

آری آنها به قول شهید باکری به ارزشها پایبندند و از وضعیت موجود دق کرده وخون دل می‌خورند.
ولی همچنان آماده دفاع از این مرز و بوم در صورت لزوم هستند.آری آنها ازاین سقوط دردناک از اوج ارزش‌های اخلاقی و اسلامی -انسانی و رسوب به قعر اقیانوس بی‌اخلاقی نگران و ناراحت و معذبند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی