پوتین: درگیری ارمنستان و جمهوری آذربایجان بیش از 4 هزار قربانی داشت

پوتین: درگیری ارمنستان و جمهوری آذربایجان بیش از 4 هزار قربانی داشت

جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس جمهور روسیه گفت درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بیش از 4 هزار قربانی به همراه داشته است.


«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه با تاکید بر تحقق کامل توقف درگیری‌ها در قره‌باغ ابراز امیدواری کرد که پس از حصول توافق اخیر، درگیری میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان روی ندهد.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: «درگیری‌ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بیش از ۴۰۰۰ قربانی از جمله غیرنظامیان داشته و بیش از ۸ هزار نفر نیز مجروح شدند.»

وی افزود که در درگیری‌های اخیر ده‌ها هزار نفر آواره شدند و زیرساخت‌های غیرنظامی زیادی ویران شد.

رئیس جمهور روسیه گفت که به لاوروف دستور داده تا به اعضای گروه مینسک و سازمان‌های بین‌المللی درباره اوضاع قره‌باغ اطلاع رسانی کند.

«نیکول پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان بامداد روز سه‌شنبه (به وقت تهران) اعلام کرد توافقنامه‌ای را با روسیه و جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در قره‌باغ امضا کرده است.

پاشینیان در این بیانیه اعلام کرد: «توافقنامه‌ای را با رئیس‌جمهور روسیه و آذربایجان برای پایان دادن به جنگ در قره‌باغ امضا کردم. تصمیمی گرفتم که برای همه‌مان سخت است. آتش‌بس، برای مردم ما و خود من بسیار دردناک است.»

وزارت خارجه روسیه پس از آن با تاکید بر اینکه فقط صلح‌بانان روس در قره‌باغ مستقر می‌شوند، گفت ترکیه هم حمایت کامل خود از بیانیه مشترک سه کشور (روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان) را اعلام کرده است.

فارس

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی