شباهت زندان های بحرین و "ابوغریب"

شباهت زندان های بحرین و "ابوغریب"

يكشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش موعود به نقل از ابنا ـ «یحیی الحدید» فعال سیاسی بحرینی اظهار داشت: رژیم آل خلیفه ادعای دموكرات بودن دارد، اما در واقع رژیمی دیكتاتور است كه تفاوتی با رژیم های مبارك ، بن علی ، قذافی و صدام ندارد.

فعال سیاسی بحرینی زندان های رژیم آل خلیفه را از نظر نقض حقوق فعالان سیاسی و حقوقی به زندان ابوغریب در عراق تشبیه كرد.

وی افزود : زندان های آل خلیفه، از نظر نقض حقوق بشر و تعدی و تعرض به فعالان سیاسی و حقوقدانان فرقی با زندان ابوغریب در عراق ندارد.

این فعال سیاسی بحرینی با اشاره به وجود شمار زیادی از كودكان بازداشت شده در زندان های رژیم، خاطر نشان كرد : این كودكان در حالی در زندان به سر می برند كه با آغاز سال تحصیلی جدید باید در کلاس های درس باشند.

وی گفت: علاوه بر این کودکان، مدافعان حقوق بشر نظیر عبدالهادی الخواجه، نبیل رجب و شماری از زنان نیز در این زندان ها به سر می برند.

الحدید در ادامه به استفاده رژیم آل خلیفه از سلاح های ممنوعه بین المللی بر ضد معترضان اشاره كرد و گفت : گزارش انجمن حقوق بشر از وجود اسناد و مداركی خبر خبر می دهد كه ثابت می كند شاهزاده های بحرینی نظیر خالد، ناصر و بسیاری از افراد خاندان حاكم مرتكب جنایت ها و نقض مکرر حقوق بشر شده اند.

وی تاكید كرد: با توجه به این كه رژیم آل خلیفه ارتش را به خیابان ها كشاند و نیروهای اشغالگر بیگانه را برای سركوب مردم به كشور آورد ، دیگر نمی توان چنین رژیمی را دموكرات خواند.

فعال سیاسی بحرینی تصریح كرد: در حال حاضر تمام جهان می داند كه انقلاب بحرین، انقلابی مردمی با محوریت دموكراسی خواهی و مطالبۀ یک حکومت مدنی است که با سلطۀ خاندان آل خلیفه بر سرنوشت ملت بحرین مخالفت می کند.

وی در ادامه گفت: رژیم آل خلیفه به منظور سرپوش نهادن بر فساد خاندان حاكم و جلوگیری از محاكمه اعضای این خاندان، بر ابقای خلیفه بن سلمان در پست نخست وزیری اصرار می ورزد، این در حالی است كه وی "رأس هرم فساد" در بحرین است.

یحیی الحدید در پایان گفت: رژیم آل خلیفه، در حالی مخالفان نظام را به وابستگی به بیگانگان متهم می كند که خود مستقیما از حمایت آمریكا و عربستان بهره می گیرد و کاخ سفید بر جنایت های این رژیم چشم می بندد و به حمایت تسلیحاتی و لجستیكی از این رژیم دیكتاتور می پردازد.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی