دستگیری مبلغان تشیع در مصر

دستگیری مبلغان تشیع در مصر

چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مفتی سلفی: اگر شیعیان بخواهند به مصر وارد شوند فرودگاه ها را می بندیم و مانع ورود آنها می شویم. ما از منابع موثق مطلع شدیم که شخص "محمد مرسی" رییس جمهور مصر دستور تعقیب و بازداشت شیعیانی که تشیع را تبیلغ کنند صادر کرده است.

به گزارش موعود "وحید عبدالسلام بالی" مفتی مصری و عضو مجلس شورای علمای سلفی مصر، در یک نوار ویدئویی در یوتیوپ، فاش کرد:" محمد مرسی" رییس جمهور مصر به نیروهای امنیتی این کشور  دستور مستقیم  داد، تمام شیعیانی را که به تبلیغ  این مذهب  می پردازند دستگیر کنند!.

بالی افزود: شیعبان قصد دارند مذهب و عقیده شان را در مصر منتشر کنند و بر ماست  که عوام و خواص مصر را از این موضوع آگاه کنیم و خطر شیعه را به آنها گوشزد کنیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: اگر شیعیان بخواهند به مصر وارد شوند فرودگاه ها را می بندیم و مانع ورود آنها می شویم. ما از منابع موثق مطلع شدیم که شخص "محمد مرسی" رییس جمهور مصر دستور تعقیب و بازداشت شیعیانی که تشیع را  تبیلغ کنند صادر کرده است.

البالی؛ از مردم مصر خواست: هر شخصی که خطر شیعه را درک کرده، بر او واجب است که در این زمینه اطلاع رسانی کند.

مدتی است که احزاب سلفی مصر حملات ضد شیعی خود را تشدید کرده اند. به عنوان مثال مدتی قبل حزب  سلفی "البناء و التنمیة" (سازندگی و توسعه) از شاخه های جماعت اسلامی در "الاقصر" مصر به تشکیل یک زنجیره ی انسانی با شعار " تشیع در مصر، نه" فراخواند.

"ایمن جاد الرب" سخنگوی این حزب در سخنانی اعلام کرده بود: ما همه نیروها را برای مقابله با گسترش تشیع در مصر فرا می خوانیم،  چرا که اینکه این مذهب در جنوب مصر و در برخی از شهرها و روستاهای مصر پیروانی یافته است.

منبع: شیعه نیوز

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی