سلفی ها محدودیت زیارت بقیع را افزایش دادند

سلفی ها محدودیت زیارت بقیع را افزایش دادند

چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۱۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

در مدینه منوره با نگاه مقابله با تفکر شیعی این زیارت به دو ساعت در صبح بعد از نماز و به نیم ساعت بعد از نماز عصر محدود شده است.


به گزارش موعود به نقل از  ابنا سلفی های عربستان عصر یکشنبه با مسدود کردن راههای منتهی به این قبرستان بقیع، مانع زیارت زائران بقیع شریف شدند به طوری که نوبت ورود به قبرستان به نیم ساعت در عصرها محدود شد.
رفتن به قبرستان ها در عربستان سعودی و تحت باورهای سلفی محدود به ساعت هایی خاص است.
در مدینه منوره با نگاه مقابله با تفکر شیعی این زیارت به دو ساعت در صبح بعد از نماز و به نیم ساعت بعد از نماز عصر محدود شده است.
پیشتر زائران می توانستند عصرها هم تا دو ساعت به زیارت اهل قبور بخصوص ائمه معصوم(ع)مدفون در بقیع و اولاد رسول الله(ص) بروند.
از دیگر اقدامات ضد حقوق بشری عربستان، نقض حقوق انسانی خانم هاست که این موضوع در ورود خانم ها به قبرستان ها هم تسری یافته است.
در سرتاسر عربستان سعودی ورود خانم ها به قبرستان ممنوع است و این محدودیت در قبرستان بقیع به شدت اعمال می شود به گونه ای که زایران خانم، از کنار حفاظ های بقیع و در محدوده ای که قبر ائمه بقیع و اصحاب رسول الله(ص)نیست، مجبور به زیارت می شوند.
البته بلندگوهای تبلیغاتی سلفی ها در این محدوده هم فعال است و با زبان های مختلف به خرافه بودن زیارت اهل قبور می پردازند.
سلفی ها همچنین احترامی برای جنازه مسلمانان قایل نیستند و بر این باورند که مرده را باید هرچه زودتر دفن کرد.
آن ها حتی اجازه نمی دهند کوچکترین نشانه ای از متوفی مثل نام و مشخصات وی روی قبر او نوشته شود.
مامورین موسوم به ارشادی! در برابر اعتراض زائران به محدود شدن بیشتر آن ها برای زیارت اهل قبور در بقیع شریف و بخصوص اهل بیت رسول الله(ص)، واکنش تند لفظی نشان دادند و مدعی شدند که آن ها با اصرار خویش برای زیارت اهل قبور، مرتکب شرک !می شوند.
چهار امام معصوم(ع)، برخی از همسران پیامبر(ص)، عمه ها و دایه پیامبر(ص)، ام البنین همسر امیرالمومنین(ع)و نیز تعدادی از مهاجرین و انصار سرشناس صدر اسلام در بقیع مدفون هستند.

نوشتن نظر

طرح روز

جستجو

جدیدترین نظرات

اوقات شرعی