موقعیت شما: موعود
آگهی

سید سعید فیروز آبادی علاوه بر اینکه ترجمه آثار برخی از نویسندگان و فیلسوفان بزرگ مانند فریدریش نیچه، فرانتس کافکا و یوهان ولف گانگ فون گوته را بر عهده داشته است، بخشی از کارنامه خود را هم به ترجمه قرآن مجید اختصاص داده است. این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: با توجه به فعالیت گسترده گروه های تندرو هیچ زمانی مانند امروز به ترجمه های خوب نیاز نداشتیم، تا خودمان براساس عقایدمان تصویری از اسلام ارایه کنیم؛ ما نباید هیچ وقت از یاد ببریم که هدف اصلی قرآن دعوت به زندگی، صلح و فراخواندن مردم کنار یکدیگر است.

مهارت های همسرداری 2
اولین گام برای آغاز هر كار و ریشه و بنیان موفقیت‌آمیز بودن و یا نبودن آن چیزی نیست جز یك كلمه: تفكر.به عبارت بهتر این طرز تفكر است كه انسان را به سوی موفقیت و یا شكست در آن كار سوق می‌دهد. تصور كنید وارد یك كار جدید می‌شوید. اگر تفكر شما نسبت به آن كار مثبت باشد و با امید و شوق وارد آن شوید، احتمال موفقیت شما بسیار بیشتر است از زمانی كه با تفكر منفی و ناامیدانه و با اكراه وارد آن می‌شوید.

محمد شجاعی
در بسیاری از روایات اسلامی، به ویژه توقیع شریف ناحیة مقدّسه، علّت طولانی شدن غیبت، عهدشکنی و آماده نبودن منتظران (به دلیل فاصله گرفتن از حضرت در بینش‌ها، گرایش‌ها و ارتکاب گناهان از سوی آنان) نام برده شده است؛ زیرا منتظران مصلح جهانی، خود باید صالح و الگوی سایر مسلمانان باشند

از سفیانی چه می‌دانید؟
آیا سفیانی یک جریان است یا فردی خاص؟
چه نسبتی بین سفیانی و اتفاقات اخیر در سوریه و عراق وجود دارد؟….

در اخبار سال گذشته آمده بود كه فردی پس از خرید ماشینی لوكس بدون این‌كه از نحوه كاركرد آن مطلع باشد و به گمان این‌كه ماشین دنده اتوماتیك است فاصله بین تهران و قم را با دنده 1 پیموده و باعث اسقاط موتور نو آن خودرو قبل از حتی 100 كیلومتر كاركرد شده بود.

علم به زمان ظهور ویژه خداوند است؛ ولی خداوند بخشی از این آگاهی را در اختیار پیامبر(ص) و وارثان قرار داده ولی آنها مأمور شده‌اند هرگز آن را در اختیار دیگران قرار ندهند و شیعیان را امر به تکذیب وقت‌گذاران کرده‌اند.

نگاهي به درونمايه و محورهاي سوره ي حج
سياق آغازين سخن در (آيات 1-7) وجدان آدمي را با به تصوير کشيدن لحظات سخت وقوع رستاخيز، به شدتّ تکان مي دهد، سپس در دومين سياق، آيات سوره ي حج، با هدف گسترش روحيه ي ترس از خدا، هراسهاي رستاخيز را براي ما به تصوير مي کشند.

دو حديث امام هشتم دارد: يكي در عقل؛ يكي در ايمان. در هر حديثي، در هر جمله‌اي، شق القمر كرده! آن وقت، امام هشتم شناخته مي‌شود!

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام سخنانی  بیان داشت ،متن سخنان این مرجع تقلید شیعیان درپی می آید:

همه ائمه اطهار(ع) باقرالعلوم اند و صادق اند و کاظم اند و رضا هستند؛ و همه آنها عالم و اعلم زمان خود هستند؛ اما به سبب شرایطی که هر یک از این بزرگواران داشتند، فضایلی از ایشان برجسته تر و مشهور می شد. اما علت این که امام رضا(ع) با نام عالم آل محمد خوانده شدند، تنوع و گستردگی علوم و معارف گوناگونی است که به سبب شرایط زمان خویش وارد آن شدند و این در حالی است که چنین شرایط و وضعیتی برای امام صادق ع پدید نیامده بود.

جستجو

اوقات شرعیاخبار مهدویت و جهان اسلام

اخبار آخرالزمان