حمله به مسیحیان سوری به دستور شاهزاده سعودی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»حمله به مسیحیان سوری به دستور شاهزاده سعودی

حمله به مسیحیان سوری به دستور شاهزاده سعودی

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

دستگاه اطلاعات و امنیت عربستان سعودی به ریاست "بندر بن سلطان" دستور آماده باش 3 هزار فرد مسلح برای حمله به شهر مسیحی نشین "صیدنایا" را صادر کرده است.

 

به گزارش موعود به نقل از العالم منابع نزدیک به مخالفان سوری به سایت سوری "الحقیقه" گفته اند، دو گروه وهابی تروریستی موسوم به "جنبش احرار الشام" و "حركه تحریر الشام" با كمك گروهك تروریستی "جبهه النصره" و برخی دیگر از گروه های تروریستی به دستور دستگاه اطلاعات و امنیت عربستان سعودی به ریاست بندر بن سلطان حدود 3 هزار فرد مسلح را برای حمله به شهر مسیحی نشین صیدنایا در منطقه "القلمون" جمع آوری کرده اند.

بیشتر این افراد از شهرهای «النبك» و «دیر عطیه» در اطراف صیدنایا، جمع آوری شده اند.

صیدنایا، در 45 كیلومتری شمال دمشق، پس از شهر "معلولا" دومین شهر مسیحی نشین سوریه است. این شهر به داشتن عبادتگاه های قدیمی از جمله "دیر صیدنایا" معروف است كه پیش از آغاز جنگ در سوریه از مهمترین مناطق گردشگری در سوریه به شمار می آمد.

سایت "الحقیقه" می گوید 80 درصد از ساکنان صیدنایا برای مقابله با این گروه های تروریستی مسلح شده و در حالت آماده باش برای دفاع قرار گرفته اند.پیش از این نیز اخباری درباره دستور سازمان اطلاعات عربستان برای حمله به معلولا و "غوطه شرقی" در حومه دمشق منتشر شده بود.

اخیرا تروریست های سوری با حمله به شهر معلولا، عبادت گاه ها و آثار باستانی این شهر را تخریب و چند تن از راهبه های آن را ربوده و به مکانی دیگر منتقل کردند.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی