رهبر داعش خطاب به آمریکایی‌ها: شما را در نیویورک می‌بینم
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»وهابیت»رهبر داعش خطاب به آمریکایی‌ها: شما را در نیویورک می‌بینم

رهبر داعش خطاب به آمریکایی‌ها: شما را در نیویورک می‌بینم

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
امتیاز این گزینه
(6 آرا)

ژنرال کینت کینگ، سخنان ابوبکر البغدادی را هنگام خروجش از زندان به یاد می‌آورد. او به آن‌ها گفته بود: «شما را در نیویورک می‌بینم.»

 

 

یک روزنامه آمریکایی نوشته است ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که چند سال در یک پایگاه آمریکایی در عراق زندانی بود، هنگام آزادی در سال ۲۰۰۹ به زندانبانان خود گفت: «شما را در نیویورک می‌بینم».

آن هنگام زندانبانان به سخنان البغدادی اهمیت ندادند، اما این سخن اکنون تعبیر شده و او به یکی از خطرناکترین مردان جهان تبدیل شده است.

البغدادی «رهبری گروه دولت اسلامی عراق» موسم به داعش را رهبری می‌کند؛ تشکیلاتی که به صورت ناگهانی در عراق توسعه پیدا کرد و توانست ارتش این کشور را مجبور به فرار کند. این گروه شبه نظامی توانست کنترل چند شهر اصلی را در عراق در دست بگیرد و نقشه امارتی را منتشر کند که آروزی برپایی آن را دارد؛ امارتی که سوریه، عراق، اردن و فلسطین را در بر می‌گیرد.

روزنامه آمریکایی «دیلی بست» گزارش داده است که ژنرال کینت کینگ، سخنان ابوبکر البغدادی را هنگام خروجش از زندان به یاد می‌آورد. او به آن‌ها گفته بود: «شما را در نیویورک می‌بینم.»

آن هنگام ژنرال کینگ از این سخنان برداشتی با عنوان تهدید نداشت. اما اکنون مشخص می‌شود که البغدادی می‌گفت از زندان خارج می‌شود تا به جنگ ادامه دهد.

این روزنامه ادامه می‌دهد که البغدادی می‌دانست شمار زیادی از افسران و سربازانی آمریکایی در پایگاهی که در آن زندانی بود، از نیویورک هستند. علاوه بر این‌که این پایگاه «بوکا» نام داشت که از «رونالد بوکا» یکی از قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر القاعده به برج‌های دوقلوی نیویورک در سال ۲۰۰۱، گرته برداری شده است.

ژنرال کینگ که گمان می‌کرد سخنان البغدادی آن هنگام تنها یک شوخی بود، نمی دانست تنها کمتر از پنج سال بعد، این فرد در راس خبرهای رسانه‌ها به عنوان رهبر دولت اسلامی عراق و شام، تندروترین تشکیلات در منطقه تبدیل شود.

این روزنامه افزوده است، در طول چهار سال زندانی بودن البغدادی، آمریکایی‌ها نتوانسته بودند میزان خطرناک بودن او را دریابند. او در مچتمع شماره ۱۴ که ویژه زندانیان پرخطر و تندرو بود، نگهداری نمی‌شد.

____

ابنا

1 نظر

  • لینک نظر احمد سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۵ نوشته شده توسط احمد

    بله این آمریکا بود که به اینها دورون داد و انشا الله برای امریکا هم درد سر درست خواهند نمود

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی