بیانیه آیت‌الله مکارم درباره اوضاع عراق
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»بیانیه آیت‌الله مکارم درباره اوضاع عراق

بیانیه آیت‌الله مکارم درباره اوضاع عراق

جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۴۸
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

در پی مسائل مطرح شده در باره تحولات اخیر ، آیت الله مکارم شیرازی بیانیه ای صادر کرد.

 

در پی مسائل مطرح شده در باره تحولات اخیر ، آیت الله مکارم شیرازی بیانیه ای صادر کرد.

در اين بيانيه آمده است:


بسم الله الرحمن الرحيم

باتوجه به همسايگي كشور ما با كشور عزير عراق و پيوندهاي وثيق فرهنگي و مذهبي ملت ما با مردم خوب اين كشور شديدا" نگران اختلافاتي هستيم كه در مسايل سياسي گروه هاي مختلف آشكار شده است ، آن هم در زماني كه دشمن بي رحم و بي منطق بخشي از كشور را اشغال كرده و بعضي از نا اهلان فرياد تجزيه كشور را سر داده اند .

بدون شك براي پيشگيري از تجزيه و بيرون راندن دشمنان وحشي و خونخوار هيچ راهي جز رسيدن به وحدت ملي از طريق فداكاري و خويشتن داري همه گروه هاي سياسي و توجه به مسئوليت هاي الهي در برابر شرايط بسيار حساس كنوني موجود نيست .

ما از همه گروه هاي سياسي تقاضا مي كنيم به خاطر رضاي خداوند و پيروي از تعاليم اسلام و عشق و علاقه اي كه به كشورشان دارند، بنشينند وامتيازات معقولي به هم بدهند و دست در دست هم كرده ، كشورشان را از خطر اشغال و تجزيه نجات دهند و عراقي سربلند ومقتدر و توانا و آباد بسازند .

تصور اينجانب اين است كه فصل الخطاب را براي حل اختلافاتشان نظر مرجعيت محترم عراق حضرت آيت الله العظمي سيستاني قرار دهند و تا دير نشده مشكلات موجود را به كمك معظم له حل نمايند .

از خداوند متعال هوشياري و بيداري و توجه به مسئوليت ها براي همه عزيزان مسألت دارم و اميدوارم هرچه زودتر پيام شادي دائر به وحدت ملي به ما برسد .

والسلام علي من اتبع الهدي - 9مرداد 93

گفتني است آيت الله العظمي وحيد خراساني اعلام کرد در مسائل عراق نظر آيت الله سيستاني بايد عمل شود. همچنين آيت الله العظمي صافي گلپايگاني چند روز پيش در تماس با آيت الله سيستاني ضمن تبادل نظر در باره مسائلجهان و به ويژه عراق بر ضرورت تامين نظرات مرجع عاليقدر آيت الله سيستاني در فرايند سياسي اجتماعي عراق تاکيد کرد.

_________________

پایگاه آیت الله مکارم شیرازی

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی