نام چند ایرانی رضا است؟
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»نام چند ایرانی رضا است؟

نام چند ایرانی رضا است؟

يكشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مردم ایران نیز از این رو قریب به پنج میلیون و 152 هزار فرزند خود را به نام، القاب و کنیه‌های امام هشتم شیعیان نامیده‌اند.

 

نام نیکو و زیبا ضمن آنکه بر احترام و تکریم کودک می‌افزاید، نشان‌دهنده نوع تفکر و علایق فکری و روحی خانواده‌هاست و آمارهای ثبت احوال نشاندهنده‌ی ارادت مردم ایران زمین به امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) است چراکه براساس گزارش‌های این پایگاه نام رضا، القاب، کنیه‌های و اسامی ترکیبی با این نام مبارک قریب به پنج میلیون و 500 هزار بار در این پایگاه به ثبت رسیده است.

بر اساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال نام رضا قریب به یک میلیون و پنجاه هزار همینطور القاب و کنیه‌های ایشان بیش از 357 هزار بار در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور ثبت شده است.

همچنین طبق این آمارها بالغ بر 3 میلیون 747 هزار نام در ترکیب با نام رضا در شناسنامه مردان ایران زمین ثبت شده است که حاکی از عشق، علاقه و ارادت مردمان مومن این کشور است و نام‌های علی‌رضا، احمدرضا و محمدرضا از فراوانترین آنها می‌باشد.

آنچه از متون معتبر اسلامی در این خصوص وارد شده این است که نام نیک در دنیا و آخرت براى انسان وسیله شرافت و سربلندى و برکت است. از سخنان معصومین علیهم‏السلام استفاده مى‏شود که روز قیامت هر کس را با همان نام خودش صدا مى‏ زنند و اگر نام او از نام‏هاى خوب باشد براى او سودمند خواهد بود , نام نیک داشتن خصوصا همنامی با یکی از اهل بیت علیهم السلام موجب افتخار است.

___________________________

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی