اف.بی.آی می خواست عمود خیمه امام حسین را بیندازد
موقعیت شما: موعود»مهدویت و آخرالزمان»مقالات مهدویت و آخرالزمان»امامان و ائمه»امام حسین (ع) و عاشورا »اف.بی.آی می خواست عمود خیمه امام حسین را بیندازد

اف.بی.آی می خواست عمود خیمه امام حسین را بیندازد

سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
امتیاز این گزینه
(6 آرا)

در طول سی و چندسالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد نعمت‌های مختلفی مورد غفلت و کم لطفی ما بوده و بیش از همه را باید نعمت امنیّت دانست. همین غفلت است که باعث شده نعمت امنیّت را به غلط، بهانه‌ای برای اهمال و کوتاهی‌های خودمان قرار بدهیم و از انجام وظایفمان سر باز بزنیم. «سایت مشرق»، روز تاسوعای سال جاری، گفت‌وگویی عجیب درباره «شهیدی که سینه‌زنی اباعبدالله را در لس‌آنجلس به راه انداخت و زبانش را در آمریکا بریدند» منتشر کرد.

 

با توجّه به اینکه معمولاً بسیاری از مردم ما در آن روز، مشغول عزاداری و سوگواری برای سیّد و سالار شهیدان امام حسین(ع) بودند، این گفت‌وگو را درباره شهید موسوی بازنشر می‌کنیم؛ به این امید که انگیزه‌ای باشد برای آنان که می‌توانند راهش را ادامه دهند.
افزایش شمار مسلمانان و مساجد در «آمریکا» نشان از پیشرفت اسلام در کشوری دارد که بیشترین دشمنی را با این دین مبین در طول تاریخ داشته است. گسترش اسلام در آمریکا، مدیون تلاش بی‌وقفه افرادی است که گاه آمریکایی هستند و در کشور خود، اسلام را ترویج می‌کنند و گاه حتّی آمریکایی نیستند؛ بلکه از کشورهای دیگر و به قصد ترویج اسلام، به آمریکا مهاجرت می‌کنند. برخی از این مبلّغان توانسته‌اند یک محلّه، که یک شهر را در آمریکا متحوّل کنند و مردم شهر محلّ سکونت خود را با مفاهیم و تعالیم اسلامی آشنا کنند؛ از جمله افرادی که پا به عرصه تبلیغ اسلام در قلب آمریکا و در شهر لس‌آنجلس گذاشت و توانست عزاداری امام حسین(ع) را در آمریکا برپا کند، سیّدمحمود موسوی بود که در همین راه با توطئه و عملیّات نیروهای اطّلاعاتی آمریکا، به شهادت نیز رسید.
محسن فلاطون‌زاده یکی از ایرانیان ساکن آمریکا و یکی از دوستان نزدیک شهید موسوی است که مدیریت مسجدی را به عهده دارد که شهید موسوی در زمان حیاتش، در آن فعّالیت می‌کرد. خبرنگار بین‌الملل مشرق با محسن فلاطون‌زاده گفت‌وگویی را ترتیب داده است. متن مصاحبه مشرق با این فعّال فرهنگی و مذهبی در آمریکا به شرح زیر است.

• ظاهراً بعد از شهید موسوی، شما مدیر «مسجد نبی» هستید، درست است؟
نه. من یکی از خدّام آن مسجدی بودم که حاج‌آقا در آن فعّالیت می‌کردند. بحث ایشان همین بود. وقتی درباره هیئت مدیره صحبت می‌شد، می‌گفتند: من دنبال چند تا خادم می‌گردم. همه بچّه‌ها، آنجا خادم بودند.
• حاج آقا موسوی به چه دلیل به آمریکا آمد؟ درباره ایشان برای ما گفت‌وگو کنید.
حاج آقا موسوی در زمان جنگ، از اوایل انقلاب و داستان خلق عرب، و در طول جنگ فعّال بودند. ایشان چهل درصد جانباز ش