يك سگ با داخل شدن به حرم امام رضا (ع) در چند مترى
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»يك سگ با داخل شدن به حرم امام رضا (ع) در چند مترى

يك سگ با داخل شدن به حرم امام رضا (ع) در چند مترى

دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

يك سگ با داخل شدن به حرم امام رضا (ع) در چند مترى ضريح زانو زد، سرش را به سنگ‏ه اى حرم چسباند و شروع به گريه كرد
ماجراى شگفت‏ انگيز ورود يك سگ گلّه و غير ولگرد به حريم مقدّس ثامن‏ الحجج در روزهاى ميانى هفته گذشته زائران حرم امام رضا (ع) كه مشغول زيارت در پايين پاى مبارك بودند را شگفت‏ زده كرد.


نقل از شاهدان عينى و فيلم و عكس تهيه شده توسط دوربين‏ هاى مداربسته حرم، در روزهاى ميانى هفته گذشته، زائران حرم امام رضا (ع) ناگهان با سگ سفيدى مواجه شدند كه تا چند مترى ضريح مطهّر پيش آمده بود و به صورت ويژه‏ اى سرش را در دست مقابل پايين مبارك روى زمين گذاشته و با صداهاى عجيب، گريه مى‏ كرد.
بنابراين گزارش، پس از آنكه يكى از دربان‏ ها با سگى مواجه شد كه بدون سر و صدا سرى پايين افتاده، قصد ورود به حرم رضوى را داشت، از ورود او به حرم جلوگيرى مى‏ كند.
خود دربان در اين مورد مى‏ گويد: باورم نمى‏ شد كه اين سگ چگونه به اينجا آمده يا هيچ مانعى رو به رو نشده است. سگ وقتى به طرف من آمد به شكل آرامى و فقط يا كلمه «برو» سرش را برگرداند و بدون مقاومت از آنجا دور شد.
سگ ياد شده اين‏بار با ورود به پاركينگ ويژه، وارد محوّطه مى‏ شود و با مخفى كردن خود در كنار يك كمپرسى حامل سنگ (آن‏طور كه در تصاوير دوربين مداربسته ديده شده)، خود را به صحن آزادى مى‏ كشاند.

اين سگ با ورود به داخل صحن به هيچ‏وجه از روى فرش‏ ها عبور نمى‏ كند و به شكلى هيچ‏كس متوجّه نمى‏ شود (امّا دوربين‏ ها آن را ضبط كرده‏ اند) در حالى‏ كه به شكلى شگفت‏ آور پشت به ضريح نمى‏ كند، تا دو سه مترى ضريح مطهّر پيش مى‏ رود.
اين سگ در دو سه مترى ضريح زانو زده و سرش را به سنگ‏هاى حرم چسبانده و با درآوردن صداى عجيب، شروع به نوعى گريه و مى‏ كند، به طوريكه خدّامى كه در اطراف اين سگ، پس از ساعتى حلقه مى‏ زنند، سر شگ ياد شده را خيس از اشك تعريف مى‏ كنند.

پس از ساعتى يكى از زائرين سگ را مشاهده مى‏ كند و خدّام ر خير مى‏ كند. خدّام پارچه‏ اى را روى گردن سگ انداخته و با پهن كردن پارچه برزنتى از سگ مى‏ خواهند كه روى برزنت برود. سگ نيز به آرامى روى پارچه مى‏ نشيند و اجازه دهد كه خدّام شگفت‏ زده، او را به داخل صحن هدايت كنند.
سگ يادشده به دستور مقامات براى نگهدارى به مزرعه ويژه آستان قدس رضوى منتقل شد.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی