نماینده سابق کنگره: ترامپ شایسته ریاست‌جمهوری آمریکا نیست
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»نماینده سابق کنگره: ترامپ شایسته ریاست‌جمهوری آمریکا نیست

نماینده سابق کنگره: ترامپ شایسته ریاست‌جمهوری آمریکا نیست

چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده جمهوری‌خواه سابق ایالت میشیگان آمریکا گفت که ترامپ از نظر روانشناختی، اخلاقی، فکری و روحی شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیست.


«دیو تروت» نماینده جمهوری‌خواه سابق ایالت میشیگان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را شایسته ریاست جمهوری ندانست و گفت با توجه به رفتار رئیس‌جمهور وی اگر در کنگره حضور داشت، در جبهه دموکرات‌ها قرار می‌گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هیل،‌ وی در یادداشتی نوشت: «ناتوانی یا عدم تمایل ترامپ در پیگیری پروتوکل‌های تصمیم سازی عادی، باعث ایجاد هرج و مرج در سیاست خارجی آمریکا شده و کشور را در خطر قرار داده است».

این نماینده سابق کنگره هشدار داد که از نظر روانشناختی ، اخلاقی ، فکری و روحی،‌ترامپ برای ریاست جمهوری شایسته نیست.

وی اضافه کرد: «ما تنها این امیدواری را داریم که کنگره با استیضاح ترامپ، وی را برکنار کرده و انتخاب میان دو نفر دیگر را در سال 2020 داشته باشیم».

مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح شامل «سوء استفاده از اختیارات» و «مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات کنگره» را تصویب کردند. انتظار می‌رود محاکمه ترامپ در سنا، که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، ماه آینده میلادی انجام شود.

نتیجه استیضاح هر چه باشد، دموکرات‌ها توانسته‌اند نام ترامپ را در تاریخ در فهرست معدود روسای‌جمهور استیضاح شده قرار دهند. «اندرو جانسون» در سال ۱۸۶۸ و «بیل کلینتون» در سال ۱۹۹۸ استیضاح شدند و نام ترامپ به عنوان سومین رئیس‌جمهور در کنار آنها قرار خواهد گرفت.

با این وجود هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا تا به حال از طریق استیضاح برکنار نشده است و به احتمال قریب به یقین، استیضاح کنونی هم به برکناری رئیس‌جمهور منتهی نمی‌شود.

فارس

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی