کیفیت هوای تهران همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»کیفیت هوای تهران همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس

کیفیت هوای تهران همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس

جمعه ۰۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه برای هشتمین روز متوالی از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۱۵ ناسالم برای گروه های حساس( بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) است.


به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ١٣٢ برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ٧٩ و منواکسید کربن با شاخص ٣٣ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری (منطقه٢٠) با شاخص ١٧٩، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ١٧٥ و شهرداری منطقه ٢١با شاخص١٥٧ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) با شاخص ٦٦ و پونک با شاخص ٨٧ و گلبرگ(منطقه ٨) با شاخص ٩١ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

ایرنا

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی