رهبر کره شمالی خواستار بررسی «گزینه‌های تهاجمی» شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رهبر کره شمالی خواستار بررسی «گزینه‌های تهاجمی» شد

رهبر کره شمالی خواستار بررسی «گزینه‌های تهاجمی» شد

دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اظهارات کیم جونگ‌اون در پی گمانه‌زنی‌ها از احتمال خروج پیونگ‌یانگ از مذاکرات اتمی با آمریکا مطرح می‌شود.


به نوشته رویترز، کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی در دومین روز از نشست هیئت حاکم بر آن کشور، خواستار بررسی «گزینه‌های مثبت و تهاجمی» شده‌است. اظهارات وی در پی گمانه‌زنی‌ها از احتمال خروج پیونگ‌یانگ از مذاکرات اتمی با آمریکا مطرح می‌شود.

از سوی دیگر، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا گفته است کشورش در برابر اقدامات احتمالی کره شمالی «ابزارهای مختلفی» دارد و آماده است.

رهبر و اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم بر کره شمالی، از هفتم دی‌ماه گرد هم آمده‌اند. این نشست در آستانه پایان «ضرب‌الاجلی» که پیونگ‌یانگ تا پایان سال ۲۰۱۹ در مورد مذاکرات اتمی با آمریکا تعیین کرده، انجام می‌شود.

بنا بر خبر رسمی منتشر شده در خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم جونگ‌اون «بر لزوم آمادگی‌های مثبت و تهاجمی، در جهت تضمین کامل امنیت و استقلال کشور، و برپایه نیازهای منطبق با شرایط فعلی» تاکید کرده‌است.

او همچنین بر «وظایف دیپلمات‌ها و امور خارجی، وزارت پشتیبانی از نیروهای مسلح و ارتش جمهوری مکراتیک خلق کره» نیز تاکید کرده‌است.

بنا بر بیانیه منتشرشده در خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ‌اون از لزوم توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت مردم «در راستای هدف تعیین‌شده انقلاب کره» نیز سخن گفته‌است.

در خبر رسمی منتشرشده به جزئیات تصمیم‌گیری‌ها و یا آن‌چه گزینه‌های «مثبت و تهاجمی» توصیف شده، اشاره‌ای نشده است.

نوشتن نظر

جستجو

اوقات شرعی