خط‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و‌‌‌‌‌ ‌نشان ارتش یمن برای عربستان و امارات

دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز، ۸ دی‌ماه، در نشست خبری اعلام کرد که ۹ بانک هدف بسیار مهم تعیین شده که شش هدف در عربستان و سه هدف در امارات قرار دارد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در واکنش به ادامه تجاوزات ائتلاف سعودی گفت: ۹ بانک هدف در امارات و عربستان تعیین شده است و نیروهای ما آماده پاسخگویی به تجاوزات دشمن با وارد کردن ضربات درآور هستند.

وی تأکید‌ کرد: این بانک شامل مراکز حیاتی و حساس در مناطق مهم کشورهای متجاوز به یمن خواهد بود.

سریع افزود: نیروهای مسلح یمن هرگونه تحرکاتی که ملت یمن را تهدید می‌کند، به دقت زیر نظر دارد و اگر فرماندهی کل دستور اجرای عملیات را بدهد، نیروهای یمنی آماده وارد کردن ضربات دردناک هستند.

وی ضمن تشریح دست‌آوردهای ارتش یمن در سال ۲۰۱۹، گفت: یگان موشکی ارتش یمن ۱۱۰ عملیات انجام داده که سه عملیات با موشک «برکان»، چهار عملیات با موشک کروز «قدس ۱»، ۴۳ عملیات با موشک بالستیک «نکال»، ۱۲ عملیات با «قاصم» و ۴۷ عملیات با انواع موشک «بدر» صورت گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه تصریح کرد: پدافند هوایی در سال ۲۰۱۹، ۶۹ پرنده ائتلاف را منهدم کرد که ۵۳ مورد آن پهپاد جاسوسی، ۹ مورد پهپاد شناسایی و ۷ مورد جنگنده بوده‌ است.

وی خواستار توقف تجاوزات ائتلاف سعودی-اماراتی شد و گفت: کشورهای عضو این ائتلاف تنها در صورتی به ثبات می‌رسند که دست از حملات خود علیه یمن بردارند.
انتهای پیام
منبع: خبرگزاری قرآنی