سازمان حقوق بشری: عربستان، جوانان مخالف دولت را به سوریه و عراق اعزام می ‌کند

سازمان حقوق بشری: عربستان، جوانان مخالف دولت را به سوریه و عراق اعزام می ‌کند

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک سازمان عربستانی فعال در عرصه حقوق بشر اعلام کرد به مدارکی دست یافته که نشان می‌دهد دولت عربستان جوانانی را که در تظاهرات‌های مسالمت آمیز مخالف دولت در داخل کشور شرکت کرده‌اند و نیز برخی زندانیان را به مناطق جنگی سوریه و عراق اعزام کرده است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایسنا، یک سازمان فعال در زمینه حقوق بشری در عربستان طی کشف اسنادی، ریاض را به اعزام جوانان این کشور به مناطق جنگی در عراق و سوریه متهم کرد.

این اولین بار نیست که سازمان مذکور که مقر آن در انگلیس است چنین اقداماتی را فاش می‌کند. پیشتر این سازمان حقوق بشری دولت عربستان را به اعزام جوانان مخالف دولت برای مشارکت در جنگ افغانستان و پاکستان متهم کرده بود.

این سازمان که در سال 2013 به دستور مراجع قضایی عربستان منحل شد و بیشتر اعضای آن بازداشت شدند محاکمه مسئولان عربستان را که در اعزام جوانان به میدان‌های جنگ سوریه وعراق دست دارند را خواستار شد.

همچنین برخی فعالان حقوق بشر در عربستان گزارش‌هایی را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد عربستان جوانان مخالف را با وعده آزادی به سوریه اعزام می‌کند..

زندانی‌های عربستانی نیز طی سال‌های گذشته اعلام کرده‌اند برخی از قضات به آ‌ن‌ها پیشنهاد داده‌اند اگر به جنگ‌ سوریه بپیوندند، آن‌ها را آزاد می‌کنند.

در فیلم‌های منتشر شده از جوانانی که در میان گروه‌های مسلح سوریه درحال جنگ هستند نشان داده شده که بسیاری از آن‌ها همان کسانی هستند که در تظاهرات‌های سال 2011 و 2012 میلادی در عربستان شرکت داشتند و پیش از اینکه از بازداشت آزاد شوند از سوی دولت عربستان به سوریه فرستاده شدند.

نوشتن نظر

الاخبار