وقتی واتس آپ بیشتر از ناسا می ارزد!
موقعیت شما: مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»رسانه ها»وقتی واتس آپ بیشتر از ناسا می ارزد!

وقتی واتس آپ بیشتر از ناسا می ارزد!

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

هر چند دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر شدن واتس آپ اواخر سال گذشته تصویب و ابلاغ شد اما هنوز این مصوبه اجرا نشده است آن هم در شرايطي كه به گفته عبدالصمد خرم آبادی مارک زاکربرگ صهیونیست، مدیر سایت فیلتر شده فیس بوک، اخیرا این نرم افزار را به قیمت نوزده و نیم میلیارد دلار خریداری و اعلام کرده قصد دارد از قابلیت های آن در جهت ارتقاء وگسترش فیس بوک استفاده کند تا بدین وسیله از ریزش فعلی کاربران آن سایت کاسته و از زوال حتمی آن جلوگیری کند.به گزارش «تهران پرس»، ‌هنوز مدت زيادي از خريد واتس آپ از سوي شركت فيس بوك نمي گذرد.  وقتی این خبر رسانه اي شد و مارك زاکربرگ خشنود از این معامله گفت واتس‌اَپ به جامعه یک میلیاردی فیس بوکی ها می پیوندد و با این خرید جهانی متصل تر و بازتر را شاهد خواهیم بود.
پرداخت های فیس بوک به کارمندان و مدیران واتس‌اَپ از لحظه قرارداد تا اتمام آن 4 سال طول خواهد کشید. هزينه بيش از 19 ميليارد دلاري فيس بوك براي واتس آپ در حالي است رقم بودجه ناسا در سال 2014 که 18 میلیارد دلار تعریف شده است . اين مسئله نشان از اهميت اين نرم افزار براي صاحبان صهيونيست آن دارد.

اقبال مردم به نرم افزارهاي خارجي تلفن همراه
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خصوص علت استفاده مردم از نرم افزارهای خارجی ارتباطی تلفن همراه اظهار کرد: نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه تمامی خدمات اپراتور های تلفن همراه را انجام می دهند و به همین جهت اپراتورهای تلفنی مجازی نیز نامیده می شوند اما علت استفاده کاربران از این نرم افزارها این است که اولا تمامی خدمات تلفن همراه مانند ارتباطات صوتی - تصویری و ارسال پیامک و پیام های متنی، صوتی و تصویری را رایگان انجام می دهند.
وی اضافه کرد: ثانیا برخلاف اپراتور های تلفن، امکان اشتراک گذاری اطلاعات را نیز بر روی موبایل فراهم می کنند و طبیعی است کاربران اینترنت برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنند از این نرم افزارها که قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارند، استفاده می کنند. اما اين شركتها در برابرخدمات رايگانشان هزينه هاي هنگفتي را از كاربران ما مي گيرند.


خريد و فروش اطلاعات منبع درآمد واتس آپ
به گفته عبد الصمد خرم آبادي «واتس آپ» و نرم افزارهاي مشابه وابسته به سرویس های جاسوسی هستند که هزینه های آنها را دولت هایشان تامین می کنند و نیازی به انجام تبلیغات برای کسب در آمد ندارند و برخی از آنها نیز شرکتهای تجاری هستند که به درآمد تبلیغاتی قانع نیستند و برای کسب درآمد بیشتر به «دیتا ماینینگ» و فروش اطلاعات می پردازند. واتس اپ اطلاعات 450 میلیون کاربر را در اختیار دارد آن هم در عصري كه اطلاعات با ارزش ترين كالا محسوب مي شود و بنا به تاكيد زاكبرگ واتس اپ بيش از 19.5 ميليارد دلار مي ارزد.


احاطه 200 نرم افزار موبایلی خارجی بر زندگي ما
حالا ديگر نه فقط جوانان كه اغلب همشهريانمان گوشي هاي هوشمند تلفن همراه هوشمند در دست دارند و به گفته معاون قضایی دادستان کل کشور در حدود 200 نرم افزار موبایلی خارجی مانند واتس آپ، بدون محدویت در ایران فعالیت دارند نرم افزارهايي كه علاوه بر فراهم آوردن امكان سوء‌استفاده از اطلاعات افراد حتي سبك زندگي ما را تحت تاثير قرار مي دهند.

نوشتن نظر