اصرار ترامپ بر برگزاری همایش انتخاباتی در بحبوحه کرونا
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اصرار ترامپ بر برگزاری همایش انتخاباتی در بحبوحه کرونا

اصرار ترامپ بر برگزاری همایش انتخاباتی در بحبوحه کرونا

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با وجود افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، ترامپ قصد دارد هفته آینده دومین همایش انتخاباتی خود را در ایالت نیوهمپشایر برگزار کند.


علیرغم افزایش شدید میزان مبتلایان به ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن در آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور قصد دارد دومین گردهمایی انتخاباتی خود را نیوهمپشایر برگزار کند.

ترامپ روز شنبه 11 جولای در جمع هواداران خود سخنرانی خواهد کرد.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، پیش از این کاخ سفید تمامی رویدادهای انتخاباتی را به دلیل شیوع ویروس کرونا به تاخیر انداخته بود. با این حال ترامپ روز 20 ژوئن اولین همایش انتخاباتی خود را در اوکلاهاما برگزار کرد که با انتقادات بسیاری مواجه شده بود.

خالی بودن سالن محل سخنرانی ترامپ در اوکلاهاما موجب شد که ترامپ تبلیغات منفی دموکراتها را عامل ترساندن مردم برای حضور در این میتینگ انتخاباتی قلمداد کند.

نیوهمپشایر دومین ایستگاه همایش انتخاباتی ترامپ بعد از اعمال محدودیتهای اجتماعی به واسطه ویروس کروناست. در گردهمایی اول در اوکلاهاما ترامپ به دلیل عدم رعایت پروتکلهای مربوط به کرونا از جمله ماسک نزدن خودش و هوادارانش و عدم رعایت فاصله لازم در میان هواداران شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته بود.

در بیانیه جدید کمپین انتخاباتی ترامپ از همه افرادی که قرار است در این همایش شرکت کنند قویا خواسته شده است که ماسک بزنند و مواد ضدعفونی نیز قرار است در محل سخنرانی تدارک ببینند.

طبق آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 2.85 میلیون نفر رسیده و 130 هزار نفر نیز جان باخته‌اند.

نوشتن نظر