عربستان عمره رمضان را لغو کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»عربستان عمره رمضان را لغو کرد

عربستان عمره رمضان را لغو کرد

شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

با تشدید موج همه‌گیری کرونا در عربستان و تمدید تعلیق پروازهای بین‌المللی این کشور تا اردیبهشت ۱۴۰۰، عمره ماه رمضان لغو شد.

تاریخ شروع ماه رمضان ۲۰۲۱ ، بسته به زمان مشاهده ماه جدید، ۱۱ یا ۱۲ آوریل (۲۲ یا ۲۳ فروردین) است.

با تمدید ممنوعیت پروازهای بین‌المللی عربستان، امیدهای مسلمانان هند، پاکستان و سایر مناطق جهان برای انجام عمره در ماه رمضان امسال از بین رفت.

طبق آخرین توصیه صادرشده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری عربستان سعودی، همه پروازهای بین‌المللی ورودی و خروجی این کشور تا ۱۷ ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) به حالت تعلیق در خواهد آمد.

این دومین سال متوالی است که مسلمانان خارج از عربستان سعودی فرصت انجام عمره ماه رمضان را از دست می‌دهند. سال گذشته، بیماری همه‌گیر کرونا همه پروازهای بین‌المللی را متوقف کرد که منجر به محدودیت سفر برای مسافران عمره شد.

در سال ۲۰۲۰، شدت همه‌گیری به قدری زیاد بود که حتی افراد مقیم عربستان نیز مجاز به انجام عمره نبودند زیرا مقامات محلی زیارت و نماز در مسجد‌الحرام در مکه و سایر شهرهای عربستان سعودی از جمله مدینه منوره را محدود کرده بودند.

با این حال عربستان سعودی ممنوعیت عمره را برای حجاج محلی در ۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ پس از کاهش موارد کرونا لغو کرد. سپس ممنوعیت پروازهای بین‌المللی برداشته شد و به زائران از خارج از کشور از ۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ به صورت مرحله‌ای اجازه داده شد عمره را برگزار کنند.

با این حال پس از مشاهده ویروس جهش‌‌یافته انگلیسی، برزیلی و آفریقای جنوبی در فوریه ۲۰۲۱ در عربستان، پروازهای بین‌‌المللی دوباره ممنوع شد.

پیش از این، عربستان سعودی تعلیق همه پروازهای بین‌المللی را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ اعلام کرد اما با تصمیم جدید، این ممنوعیت تا ۱۷ ماه می ۲۰۲۱ (۲۷ اردیبهشت) تمدید شده است.
انتهای پیام

نوشتن نظر