ممنوعیت برقع و تعطیلی هزار مدرسه اسلامی در سریلانکا
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ممنوعیت برقع و تعطیلی هزار مدرسه اسلامی در سریلانکا

ممنوعیت برقع و تعطیلی هزار مدرسه اسلامی در سریلانکا

يكشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر امنیت عمومی سریلانکا مدعی شد: برقع تأثیر مستقیمی بر امنیت ملی دارد. ما همواره در این کشور دوستان مسلمان زیادی داشتیم اما زنان و دختران مسلمان هرگز برقع نمی‌پوشیدند.

دولت سریلانکا قصد دارد به دلایل مربوط به امنیت ملی، پوشیدن برقع را در این کشور ممنوع و بیش از هزار مدرسه اسلامی را تعطیل کند.

این خبر روز شنبه از سوی دریادار «ساراث ویراسه‌کارا» وزیر امنیت عمومی این کشور در جریان مراسمی در یکی از معابد بودائیان اعلام شد.

وی گفت که لایحه‌ای در این باره روز جمعه به امضای هیأت دولت رسیده و برای تصویب نهایی به پارلمان فرستاده شده است. او تاکید کرد که انتظار می‌رود این ممنوعیت‌ها به سرعت اجرایی شوند.

ویراسکارا مدعی شد: برقع تأثیر مستقیمی بر امنیت ملی دارد. ما همواره در این کشور دوستان مسلمان زیادی داشتیم اما زنان و دختران مسلمان هرگز برقع نمی‌پوشیدند.

پوشیدن برقع پیش از این نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی پس از وقوع چند انفجار در ماه آوریل در سه کلیسا و سه هتل شهر کلمبو، پایتخت سریلانکا که بیش از ۲۶۰ کشته برجای گذاشت، موقتا ممنوع شده بود.

در آن زمان دو گروه افراطی که بیعت خود را با داعش اعلام کرده بودند، مسئولیت این حملات را پذیرفتند.

وزیر امنیت عمومی سریلانکا همچنین اعلام کرد که دولت بیش از هزار مدرسه اسلامی را تعطیل خواهد کرد زیرا اطلاعات مربوط به این مدارس به ثبت نرسیده و آنها از سیاست آموزش ملی پیروی نمی‌کنند.

وی گفت: هیچکس نمی‌تواند مدرسه‌ای را راه اندازی کند و در آنجا هرچه دلش می‌خواهد به دانش آموزان بیاموزد. مدارس باید مطابق مقررات دولتی و در چهارچوب سیاست آموزش و پرورش این کشور فعالیت کنند.

مسلمانان حدود ۹ درصد از جمعیت ۲۲ میلیون نفری سریلانکا را تشکیل می‌دهند و بیش از ۷۰ درصد جمعیت این کشور نیز بودائی هستند. مابقی ساکنان سریلانکا را عمدتاً هندوها تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام
منبع: ابنا

نوشتن نظر