اقامه نماز در مساجد کریست چرچ به یاد ۵۱ مسلمان قربانی
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اقامه نماز در مساجد کریست چرچ به یاد ۵۱ مسلمان قربانی

اقامه نماز در مساجد کریست چرچ به یاد ۵۱ مسلمان قربانی

چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۴۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

جامعه مسلمانان کریستچرچ برای یادبورد ۵۱ مسلمان کشته شده در حملات تروریستی به مسجد دو مسجد النور و لینوود در سال ۲۰۱۹ میلادی نماز اقامه کردند.

جامعه مسلمانان کریستچرچ برای یادبورد 51 مسلمان کشته شده در حملات تروریستی به مسجد دو مسجد النور و لینوود در سال 2019 میلادی نماز اقامه کردند.

«جمال فودا» امام جماعت مسجد النور گفت: این نماز در هر دو مسجد به یاد کسانی که جان خود را از دست داده اند برگزار شد.

وی افزود: خانواده ها عزیزان خود را به شیوه های مختلف یاد می کنند و بسیاری از آنها با رفتن به قبور کشته شدگان به آنها ادای احترام کردند.


جمال فودا گفت : پیام ها ، گل ها و کارت ها از سراسر جهان به خانواده های قربانیان کمک کرد تا یک هفته سخت را پشت سر بگذارند.

وی افزود: تنها کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که پیام خود را تکرار کنیم که فقط عشق می تواند ما را درمان کند و جهان را برای همه بزرگتر کند.

امام جماعت مسجد النور همچنین گفت: امروز من احساس ناراحتی و در عین حال آرامش می کنم ، برای کسانی که ما را ترک کرده اند ناراحتم اما از اینکه همه ما می توانیم دوباره به یاد عزیزان و دوستانمان دور هم جمع شویم خوشحال هستم.

لیان دالزیل شهردار کریستچرچ ، گفت که مدتی طول کشید تا وحشت کامل آنچه در روز 15 مارس سال 2019 اتفاق افتاده بود از بین برود.
منبع: شبستان

نوشتن نظر