مسیر جدید دسترسی به حرم امام رضا(ع) گشایش یافت
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مسیر جدید دسترسی به حرم امام رضا(ع) گشایش یافت

مسیر جدید دسترسی به حرم امام رضا(ع) گشایش یافت

يكشنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسیر دسترسی «ره‌باغ نعیم رضوان» به حرم مطهر رضوی به منظور تسهیل رفت و آمد پیاده زائران و دسترسی آن‌ها به بارگاه منور امام رضا (ع) گشایش یافت.

محمد توکلی معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی گفت: مسیر دسترسی «ره‌باغ نعیم رضوان» به حرم مطهر رضوی همزمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه سال جدید به منظور تسهیل رفت و آمد پیاده زائران و دسترسی آن‌ها به بارگاه منور امام رضا (ع) گشایش یافت.

او افزود: مسیر تردد بازارچه شهید آستانه پرست و خیابان طبرسی، همواره به عنوان یکی از پرترددترین مسیر‌های تردد زائران به حساب می‌آمد و طبیعتا جمعیتی که از این بازارچه قصد تشرف به حرم مطهر رضوی را داشتند باید به ورودی طبرسی مراجعه می‌کردند.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی ادامه داد: این موضوع هم بار ترافیکی و جمعیتی خیابان طبرسی را تحت الشعاع قرار می‌داد و هم زائران باید مسیر زیادی را برای تشرف به حرم رضوی می‌پیمودند.

توکلی بیان کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده، آستان قدس رضوی تصمیم گرفت مسیر دسترسی جدیدی از محور «ره‌باغ نعیم رضوان» که در حال تکمیل است، برای تشرف آسان‌تر زائران به حرم رضوی از مسیر شمال غربی باز کند و در همین راستا در یک بازه ۲ هفته‌ای این مسیر گشایش یافت.

او با بیان اینکه این مسیر، یکی از منحصر به فردترین چشم انداز‌ها را از نظر دید گنبد حرم امام رضا (ع) دارد، تصریح کرد: برای دریافت امانات زائران و همچنین در اختیار گذاشتن صندلی چرخدار نیز در این مسیر پیش بینی‌های لازم انجام شده است.

نوشتن نظر