ورود کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا از عراق به سوریه
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»ورود کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا از عراق به سوریه

ورود کاروان پشتیبانی نظامی آمریکا از عراق به سوریه

يكشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۲۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

منابع خبری روز شنبه گزارش دادند، یک کاروان جدید پشتیبانی نظامی نیروهای آمریکایی وارد خاک سوریه شده است.


به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این کاروان حامل تجهیزات و خودروهای نظامی و پشتیبانی است که از شمال عراق وارد خاک سوریه شده است.

بر اساس این گزارش، مقصد این کاروان پایگاه غیرقانونی «خراب الجیر» نظامیان آمریکایی در منطقه المالکیه واقع در حومه شمالی استان حسکه است.

این گزارش می‌افزاید، نیروهای آمریکایی طی هفته‌های گذشته ده‌ها کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و پشتیبانی از طریق گذرگاه مرزی غیرقانونی وارد خاک سوریه کردند.

این در حالی است که پیش‌تر رسانه‌ها نیز از انتقال برخی عناصر گروه تروریستی داعش از استان الحسکه سوریه به استان دیرالزور این کشور توسط نیروهای آمریکایی خبر داده بودند.

سوریه در ۱۰ سال گذشته شاهد حضور گروه‌های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی بود که تاکنون نتیجه این حمایت صدها هزار کشته و میلیون‌ها آواره در داخل و خارج این کشور است.

بحران سوریه با یک اعتراض محدود در ۱۵ مارس ۲۰۱۱ آغاز شد که با سوءاستفاده دشمنان این کشور و دولت‌های خیانتکار عربی و حمایت غربی‌ها این واقعه به یک بحران تمام‌عیار تبدیل شد؛ بحرانی که با تحریک و حمایت‌های همه جانبه محور عربی، غربی، صهونیستی و ترکیه تا امروز دو میلیون زخمی و میلیون‌ها آواره در سوریه داشته است.

نوشتن نظر