جهان امروز و پیشگویی های آخرالزمان
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»جهان امروز و پیشگویی های آخرالزمان

جهان امروز و پیشگویی های آخرالزمان

شنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در هیچ دوره‏ای نظریه‏پردازان، سیاستمداران و عموم مردم ساكن سرزمین‌های غربی به اندازه دوره‏ای كه در آن به سر می‏بریم درباره  آینده جهان،  جنگ پایانی،  پایان تاریخ،  ظهور مسیح،  ضد مسیح( دجال) و همه آنچه غرب و تمدّن مادی آن را به خطر می‏افكند؛ گفت‏وگو نكرده و براساس پژوهش‌های انجام شده اقدام به تولید آثار فرهنگی و تدوین استراتژی‌ها و تنظیم سیاست‌های منطقه‏ای و بین‏المللی خود ننموده‏اند.

تولید و توزیع گسترده فیلم‌های سینمایی كه عمدتاً محصول كمپانی‌های امریكایی‏اند، تأسیس سایت‌های اطلاع‏رسانی در شبكه جهانی  اینترنت، انتشار مجموعه گسترده‏ای از كتاب‌ها و مقالات مرتبط با موضوعات یاد شده و... تنها در زمره بخش آشكار این رویكرد عمومی غرب به موضوع  آخرالزّمان و آینده‏نگری در این‏باره است.

طی چندین دهه اخیر، مضامین پیشگویی‌های  نوسترآداموس با چاشنی تحلیل سیاستمداران غربی و جهت‏گیری ویژه گردانندگان پشت پرده مدینه  لیبرال سرمایه‏داری، دستمایه ساخت ده‌ها فیلم با موضوع و مضمون آخرالزّمان و موجودی ماورائی كه از فضایی خارج از كره زمین جهان را تهدید می‏كند، شده است.

این موضوعات و انتشار آراء اشخاصی چون  هانتینگتون،  تافلر،  فوكویاما و امثالهم كه به‏عنوان نظریه‏پرداز سخنانشان درباره «پایان تاریخ»، « جنگ تمدّن ها» و... تبدیل به استراتژی سیاسی، نظامی سیاستمداران حاكم بر  آمریكا و  انگلستان شده بیش از پیش نگارنده را متوجه جریانی كرد كه در میان مسلمین مغفول مانده است.

ادامه دارد...

نوشتن نظر