اعزام ناو هواپیمابر جدید برای پشتیبانی از نظامیان آمریکایی در افغانستان
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»اعزام ناو هواپیمابر جدید برای پشتیبانی از نظامیان آمریکایی در افغانستان

اعزام ناو هواپیمابر جدید برای پشتیبانی از نظامیان آمریکایی در افغانستان

شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

در ادامه روند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، ناو هواپیمابر «رونالد ریگان» برای حمایت از روند خروج نیروها عازم منطقه شد تا شمار ناوهایی اعزامی به منطقه به ۲ ناو افزایش یابد.


به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، با رسیدن «رونالد ریگان» به منطقه، اکنون دو ناو هواپیمابر آمریکا به بهانه پشتیبانی از خروج ایمن نظامیان آمریکایی از افغانستان در منطقه حضور دارند.

ریگان تنها ناو هواپیمابر آمریکا در اقیانوس آرام بود که خرداد ماه به همراه کشتی‌های جنگی همراه آن بندر خانگی‌اش را در ژاپن ترک کرد و به دریای عمان آمد.

به گزارش «میلیتاری»، این ناو برای حفاظت از روند خروج نظامیان آمریکایی و نیروهای ائتلاف و ارائه نیروی هوایی از آن‌ها به منطقه اعزام شده است.

ناو ریگان به ناو هواپیمابر «دوایت آیزنهاور» ملحق شده است که ماموریت آن همزمان با آغاز روند خروج نیروها از افغانستان تا تکمیل این روند تمدید شده است.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا درباره تمدید ماموریت ناو آیزنهاور و بمب‌افکن‌های B-52 و جنگنده‌های F-18 به منطقه گفت که این اقدام برای جلوگیری از حملات طالبان به نظامیان آمریکایی و ناتو صورت گرفته است.


وی اوایل اردیبهشت ماه اعلام کرد که برای خروج ایمن نیروها از افغانستان با حضور مدت‌دار ناو هواپیمابر و اعزام چند فروند بمب‌افکن B-52 موافقت شده است.

کربی همچنین گفته بود که برای خروج نیروها از افغانستان امکان دارد سطح نیروهای زمینی آمریکا در افغانستان نیز بطور موقتی افزایش یابد.

ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا نیز پیش‌تر اعلام کرد که نیمی از روند خروج نظامیان این کشور از افغانستان تکمیل شده و این روند به نرمی جریان دارد.

وی اظهار داشت که تا مهلت تعیین شده جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یعنی 11 سپتامبر (20 شهریور) همه نیروها خارج خواهند شد.

نوشتن نظر