«سیره پیامبر (ص) در برابر مخالفان از زبان قرآن» منتشر می شود
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»«سیره پیامبر (ص) در برابر مخالفان از زبان قرآن» منتشر می شود

«سیره پیامبر (ص) در برابر مخالفان از زبان قرآن» منتشر می شود

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک عضو هیئت علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن از اتمام نگارش پروژه «سیره پیامبر (ص) در برابر مخالفان از زبان قرآن» و آماده سازی آن جهت انتشار خبر داد.


به گزارش موعود به نقل از ابنا حجت الاسلام والمسلمین علی محمد یزدی، عضو هیئت علمی مرکز فرهنگ و معارف گفت: پروژه «سیره پیامبر (ص) در برابر مخالفان از زبان قرآن» در سال 1389 شروع و در سال 1391 به اتمام رسید و پس از انجام اصلاحات و ارزیابی اکنون آماده چاپ است.

وی در بیان ضرورت انجام این پروژه اظهارداشت: درگیرى و رویارویى اولیاى الهى با پیروان طاغوت در هر نقطه‌‏اى از کره زمین، روى دهد، به انگیزه دست یابى بر ثروت‏‌ها و قدرت‏‌هاى مادى نیست، تا با تفاهم و مصالحه خاتمه یابد. این نزاع جز با ولایت «الله» پایان نمى‌‏پذیرد و باید به آزادى انسان از ولایت «طاغوت» بینجامد.

عضو علمی مرکز فرهنگ و معارف ادامه داد: رسالت اسلام براى تمام بشر و تا انتهاى عمر دنیا، دشمن را در هر زمانى وادار مى‌‏سازد تا شیوه‌‏هاى دیرباز خود را بار دیگر به تجربه گذارده و ترفندهاى جدیدى نیز بر آن بیفزاید. اهل قرآن در برابر امت اسلامى، مسؤولیت کشف آن اسلوب‏‌ها و شناخت راهکار مقابله با آن را به دوش مى‌‏کشند و زندگانى پیامبر(ص) و رهنمودهاى قرآنى خداوند به آن حضرت، بهترین منبع شناخت این اسلوب‌هاست، تا پاسخ این پرسش را پیش روى هر محقق نهد که دشمن چه روشى را برگزید و پیامبر(ص) چگونه آنرا خنثى کرد؟ از این رو پروژه‌ای در مرکز فرهنگ قرآن تعریف و اجرای آن به عهده اینجانب قرار گرفت.

یزدی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در این پژوهش پس از بیان پیشینه موضوع، ضمن سه فصل به این پژوهش پرداخته که عبارت است از: فصل اول: کلیات؛  فصل دوم: پیامبر(ص) و مخالفان بیرونی (گفتار اول: پیامبر(ص) و مشرکان، گفتار دوم. پیامبر(ص) و اهل کتاب)؛ فصل سوم: پیامبر(ص) و مخالفان درونی (گفتار اول. پیامبر(ص) و منافقان، گفتار دوم. پیامبر(ص) و بیماردلان، گفتار سوم. پیامبر(ص) و شایعه‌‏سازان، گفتار چهارم. پیامبر(ص) و مسلمانان هوادار اهل کتاب).

نوشتن نظر