طرح ضربتی سازمان ملل برای مقابله با بحران انسانی حمله به سوریه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»طرح ضربتی سازمان ملل برای مقابله با بحران انسانی حمله به سوریه

طرح ضربتی سازمان ملل برای مقابله با بحران انسانی حمله به سوریه

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۱۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

هماهنگ کننده عملیات بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان طرح‌های فوق العاده‌ای را برای رویارویی با اوضاع انسانی نابسامان سوریه در دست دارد که در صورت وقوع هرگونه حمله نظامی علیه سوریه، اجرایی خواهد شد.


به گزارش موعود به نقل از ایسنا والری آموس، هماهنگ کننده عملیات بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که سازمان‌ها ونهادهای فعال در عرصه حقوق بشر سازمان ملل طرح‌های فوق العاده‌ای را برای رویارویی با اوضاع انسانی سوریه در صورت وقوع هرگونه حمله احتمالی علیه این کشور در دستور کار دارند.

وی افزود: سازمان‌های ذی‌ربط به ارائه کمک‌های انسانی به ملت سوریه ادامه می‌دهند.

آموس همچنین تاکید کرد که سازمان ملل همواره طرح‌های فوق العاده‌ای را در خصوص وضعیت انسانی سوریه در دست دارد و به منظور ممانعت از افزایش تعداد آوارگان و حادتر شدن اوضاع انسانی سوریه در صورت وقوع هرگونه دخالت نظامی، طرح‌هایی را وضع کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادهای وابسته به سازمان ملل امنیت کارمندان خود در سوریه را تامین می‌کنند خاطرنشان کرد: ما تاثیری که اقدام نظامی احتمالی در سوریه بر شهروندان سوری به جا می‌گذارد را درک می‌کنیم و می‌دانیم که مردم سوریه در حال حاضر به خاطر وضعیت بسیار پیچیده این کشور نگران هستند.

آموس در ادامه با اشاره به وضعیت آوارگان سوری تاکید کرد: وضعیت آواره‌ها در لبنان امروز بسیار نگران کننده شده است چرا که تعداد زیادی شهروند سوری در لبنان هستند و این مساله بر اقتصاد لبنان تاثیرات منفی گذاشته است.

کمیسیونر عالی امور آوارگان سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرده بود که این سازمان به دلیل کمبود منابع مالی مجبور شده کمک‌های خود به آوارگان سوری در لبنان را کاهش دهد.

نوشتن نظر