آمریکایی ها به کدام خدا اعتماد دارند؟
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»فراماسونری»آمریکایی ها به کدام خدا اعتماد دارند؟

آمریکایی ها به کدام خدا اعتماد دارند؟

شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۵۸
امتیاز این گزینه
(9 آرا)

در داخل گنبدِ ساختمان کنگره آمریکا که "کاپیتول " نام دارد، نقاشی قابل توجهی وجود دارد که حلقه گمشده این جمله است، این نقاشی 4664 فوت مربعی که 180 فوت از زمین ارتفاع دارد، توسط "کنستانتینو برومیدی " در سال 1865 تکمیل شد.

 

با توجه به این که در یک دلاری تصویرهای متقابل مکمل همدیگرند، می‌توان نتیجه گرفت که خدای ادعایی آنها که به آن معتقدند جرج واشنگتن است و به راهی که او در آمریکا آغاز نموده که همانا مقدمه جهان تک حکومتی سکولار است، اعتماد و اطمینان دارند و خود را ادامه دهندگان این راه شیطانی می‌دانند.

آیا این جمله IN GOD WE TRUST "ما به خدا اعتماد داریم " که بر روی یک دلاری آمریکا نقش بسته را تا به حال دیده‌اید؟
فکر می‌کنید مربوط به خدای یکتاست؟
همه شما کما بیش به اسرار دلار واقفید و مقالات خوبی هم دراین باره نوشته شده، اما در این مقاله می‌خواهیم به رازی دیگر بر دلار اشاره کنیم که تا به حال مورد توجه واقع نشده است.

همانطور که می‌دانید بر روی یک دلاری که واحد پول ایالات متحده است، نمادهای مختلفی وجود دارد که همگی آنها ماسون بودن طراحان و سیاستمداران آمریکا را به تصویر می‌کشد و خودشان نیز از این ابایی ندارند.
ما در این مقاله قصد نداریم کلیه نمادها را بررسی نماییم که اینکار را خیلی از محقیقین خارجی و داخلی انجام داده‌اند، بلکه فقط به جمله " ما به خدا اعتماد داریم " " IN GOD WE TRUST " می‌پردازیم.

آنهایی که با اسرار دلار و با تشکیلات فراماسونری آشنایی دارند، مطمئن هستند که این جمله مربوط به خدای فراماسون‌هاست یعنی همان لوسیفر "Lucifer " یا ابلیس که نماد آن " بز بافومت " است ، البته برخی نیز معتقدند، قرار دادن این جمله در یک دلاری بخاطر جلب آرای عمومی در مقابله با شوروی بعد از جنگ جهانی و شروع جنگ سرد می‌باشد.

اما بعد از خواندن این مقاله حتما نظرتان تغییر می‌کند:
اگر به یک دلاری نگاه کنید، عکس "جرج واشینگتن " از بنیانگذاران انقلاب آمریکا ، اولین رئیس جمهور آمریکا و از فراماسون‌های برجسته آمریکا را می‌بینید که نام پایتختشان را نیز به نام او عوض کردند (در ابتدا اسم شهر واشینگنتن را، رم گذاشته بودند همانطور که نیویورک ، نیو آمستردام بود) دقیقاً در پشت این عکس شما جمله " IN GOD WE TRUST " را می‌بینید، آنهایی که با نماد شناسی دلار آشنا هستند می‌دانند که در دلار، تقارن‌ها و عکس‌های مقابل و پشت هم، معنای همدیگر را کامل می‌کنند.
عکس "جرج واشینگتن " از بنیانگذاران انقلاب آمریکا ، اولین رئیس جمهور آمریکا و از فراماسون‌های برجسته آمریکا را می‌بینید که نام پایتختشان را نیز به نام او عوض کردند (در ابتدا اسم شهر واشینگنتن را، رم گذاشته بودند همانطور که نیویورک ، نیو آمستردام بود) دقیقاً در پشت این عکس شما جمله " IN GOD WE TRUST " را می‌بینید.

اجازه دهید کمی فراتر برویم
در داخل گنبدِ ساختمان کنگره آمریکا که "کاپیتول " نام دارد، نقاشی قابل توجهی وجود دارد که حلقه گمشده این جمله است، این نقاشی 4664 فوت مربعی که 180 فوت از زمین ارتفاع دارد، توسط "کنستانتینو برومیدی " در سال 1865 تکمیل شد.
برومیدی که به "میکل آنژ " کنگره معروف است، همانند همتای خود که مهمترین نقاشی‌هایش را بر سقف کلیسای "سیستین " واتیکان کشید، او نیز به مدت 3 سال تحت نظر پاپ گریگوری شانزدهم در واتیکان مشغول نقاشی بود، اما در سال 1852 بزرگترین معبد خدا را به خاطر کار در معبد خدایان ترک گفت و به آمریکا مهاجرت کرد و 25 سال از عمر خود را به نقاشی در معبد جدید یعنی ساختمان کاپیتول صرف نمود.
سالن زیرِ گنبد ساختمان کنگره بر اساس یک معبد قدیمی رومی و مربوط به دین مشرکانه روم باستان به نام معبد الهه "ویستا "، "vesta "طراحی شده بود، بسیاری از مشخصه‌های معبد در این سالن مدور گنجانده شده بود، حتی قبلا وسط این سالن حفره‌ای بود و در زیر آن (طبقه زیر زمین) آتشدانی وجود داشت تا آتش معبد ویستا مجسم شود،( آتش آن معبد همیشه روشن بود و عده‌ای از کشیشه‌هایی که عضو انجمن مخفی خواهری خاصی بودند، مسئول حفاظت از این آتش مقدس بودند تا همیشه روشن بماند، جالب است که این گروه تنها کشیش‌های مؤنث در نظام دینی روم باستان بوده اند)، بعد ها به خاطر این که خطر سقوط به طبقه زیر زمین عمارت کنگره وجود داشت، روی این حفره را پوشاندند، اما هنوز اثر حفره در کف سالن همچنین آتشدان در زیر آن (زیر زمین عمارت کنگره) موجود است.

مهمترین نقاشی برومیدی در ساختمان کنگره طرحی است از آبرنگ بروی گچ بر سطح داخلی گنبد کنگره که به ترسیم خدایان یونان اختصاص دارد ، مینروا،ولکان،نپتون،سرس و... در میان آنها تصویر جرج واشینگتن در کنار دیگر خدایان باستانی قرار دارد، این تصویر "آپوتئوسیس واشینگتن " نام دارد. آپوتئوسیس "Apotheosis "به معنای "دگرگونی الهی " یا به تعبیر دیگر خدا شدن! است.

همان‌طور که می‌دانید فراماسونری مجموع و میراث تمامی ادیان شرک آلود تاریخ می‌باشد و به این داشته‌ها از مصر و ایران باستان گرفته تا یونان باستان افتخار می‌کند. فراماسون‌ها معتقدند، انسان می‌تواند به مرتیه خدایی برسد، البته این تفکرشان ناشی از ضعف شناخت مقام خداوند است. اما بر اساس اعتقادات شرک آمیز فراماسونری که از شبه ادیان غیر توحیدی اخذ شده، انسان‌ها اگر به دانش‌ها و رازهای باستانی و جادوگری دست یابند، می‌توانند کارهای خارق العاده انجام دهند، یعنی کاری که انسان‌های دیگر نمی‌تواند انجام دهند، پس این افراد که توانایی‌های فوق بشری پیدا می‌کنند، خدا میشوند!

در وسط آن عکس واشنگتن و پشت دلار دقیقا بالای سر واشنگتن عبارت " IN GOD WE TRUST " "ما به خدا اعتماد داریم " حک شده است.
با این توضیح تصویر آپوتئوسیس واشینگتن راحت تر فهمیده می‌شود. پس، از منظر فراماسون‌ها، جرج واشنگتن که از مؤسسان فراماسونری، انقلاب و حکومت آمریکا و اولین رئیس جمهورِ اولین حکومت ماسونی جهان است، در صف خدایان قرار گرفته و قابل پرستش! است.
در این سالن در گذشته مجسمه جرج واشنگتن با سینه لخت وجود داشت که هیئت و ژست زئوس خدای خدایان یونان باستان در معبد خدایان را گرفته بود، یک شمشیر در دست چپش بود و دست راستش با انگشت اشاره و شست باز به بالا رفته بود، نماد خدا در تلقی شرک آمیزشان، (البته مجسمه بوفومت یا همان شیطان نیز در این حالت است!) که بعدها آن را از این سالن بیرون بردند.

به یک دلاری برگردیم
در وسط آن عکس واشنگتن و پشت دلار دقیقا بالای سر واشنگتن عبارت " IN GOD WE TRUST " "ما به خدا اعتماد داریم " حک شده است.
با توجه به این که در یک دلاری تصویرهای متقابل مکمل همدیگرند، می‌توان نتیجه گرفت که خدای ادعایی آنها که به آن معتقدند جرج واشنگتن است و به راهی که او در آمریکا آغاز نموده که همانا مقدمه جهان تک حکومتی سکولار است، اعتماد و اطمینان دارند و خود را ادامه دهندگان این راه شیطانی می‌دانند. این راه، جهانی را ترسیم می‌نماید که شیطان بر آن حاکم است و خدایی وجود ندارد.

نویسنده:قبس زعفرانی
منبع: سایت تبیان

تاریخ آخرین به روز رسانی شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۳۱

3 نظر

 • لینک نظر مرشدی سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۵ نوشته شده توسط مرشدی

  سلام
  مقاله بسیار جالب و عالیبود فقط اسم مقاله رو اینطور نباید انتخاب میکردند آمریکایی ها به این خدا اعتماد ندارند فراماسونرها به این خدا اعتماد دارند و فرق هیست و باید فرق بزاریم بین مردم آمیکا و سردمداران امریکا وفراماسونرها .

 • لینک نظر خورشید مغرب شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۲۵ نوشته شده توسط خورشید مغرب

  سلام
  متاسفانه نام نویسنده به اشتباه نوشته شده
  این مقاله از حجه الاسلام سید مهدی غفاری می باشد

  لینک فایل پی دی اف:
  http://westsun.persiangig.com/document/Apoteosis%20-%20ghaffari.pdf


  لینک دانلود سایر مقالات:

  http://westsun.ir/?page_id=2139

 • لینک نظر امین شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۰ نوشته شده توسط امین

  سلام
  عالی بود
  بنده این مطلب رو در کتاب " سمبل گمشده " که رمانی ماسونیک و 800 صفحه است خوندم.
  من اصلا تعجب می کنم چطور این کتابها به مملکت ما راه پیدا میکنن؟
  ضمنا من این کتابو از کتابخانه مرکزی خریدم.
  نویسنده " دن براون "

نوشتن نظر