گوگل بر روی حافظه تاثیر منفی می گذارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»گوگل بر روی حافظه تاثیر منفی می گذارد

گوگل بر روی حافظه تاثیر منفی می گذارد

پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۱:۳۹
امتیاز این گزینه
(1 رای)

تکیه دائم مردم به اینترنت موجب کاهش حافظه ی آنان می شود چرا که آنان اینترنت را جایگزین حافظه ی خود می کنند

 

برای برخی از مردم مشکل است که رخدادها و واقعیت های زندگی روزمره خود همچون اماکن جغرافیایی که از آن بازدید نموده اند را به خاطر بسپارند، چرا که مطئن هستند اطلاعات مربوط به آن را از اینترنت و به ویژه از موتور جستجوی گوگل به دست می آورند.
بسیاری از مردم از اینترنت به عنو ان یک وسیله استفاده نمی کنند بلکه آن را جزئی از حافظه ی خود قلمداد می کنند و انبار داشته های ذهنی خود به حساب می آورند. آنان با استفاده از اینترنت خود را باهوش حساب می کنند در صورتی که بدون آن حتی قادر به پاسخ دادن به چند سوال ساده نیز نیستند.
دانشمندان تحقیقاتی را بر روی برخی از داوطلبینی که اعتیاد به اینترنت دارند انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند: این افراد ترجیح می دهند که تمامی اطلاعات مطلوب خود را به جای حافظه ی خود، روی رایانه  شخصی شان ذخیره کنند، حتی اگر آن اطلاعات خیلی ساده باشد. این افراد اینترنت و گوگل را به ویژه جزئی از اعضای خانواده و یا دوستان خود می دانند.
این دانشمندان همچنین پس از انجام تحقیقات، نتیجه گرفتند که: شخصی که از اینترنت محروم است مجبور می شود که بر حافظه اش تکیه کند و این امر به مرور زمان حافظه ی وی را تقویت و اعتماد به نفس اش را بیشتر خواهد کرد اما وقتی شخص به اینترنت دسترسی پیدا می کند داشته های ذهنی خود را کم کم از دست می دهد.

 

شفقنا_روسیا الیوم

نوشتن نظر