جوانان به دلیل کمبود حمایت‌ها از مشارکت در اجتماع فاصله گرفته‌اند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»جوانان به دلیل کمبود حمایت‌ها از مشارکت در اجتماع فاصله گرفته‌اند

جوانان به دلیل کمبود حمایت‌ها از مشارکت در اجتماع فاصله گرفته‌اند

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۱۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان امروز ما به دلایل مختلف از جمله ناپایدار بودن زمینه‌های مشارکت و کمبود حمایت‌های مادی و معنوی، از مشارکت در اکثر عرصه‌ها فاصله گرفته‌اند.

 

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی با اشاره به اهمیت قشر جوان در جامعه اسلامی اظهار داشت: یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی که زیر ساخت‌ها و بنیان های علمی و آینده کشور را می سازد حوزه جوانان است.

وی مهمترین مسائل و مشکلات جوانان امروز را اشتغال، مسکن، ازدواج و مشارکت دانست و افزود: هر کدام از این موضوعات زیر شاخه‌های متعددی نیز دارند. در مسئله اشتغال، بیکاری جوانان تحصیل کرده در این چند سال اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است و در ازدواج علاوه بر مشکلات اقتصادی و فرهنگی، بالا رفتن سن ازدواج و امتناع از فرزند آوری، پیری کشور در آینده را در پی دارد که این موضوعات نگران کننده است و مسئولان باید برای آن چاره ای بیندیشند.

سالک کاشانی مشارکت جوانان در تمام زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... را در پیشرفت کشور مهم دانست و اظهار داشت: تعالی و ترقی کشور در گرو مشارکت جوانان در تمامی عرصه‌ها است. جوانان امروز ما به دلایل مختلف از جمله ناپایدار بودن زمینه‌های مشارکت و کمبود حمایت‌های مادی و معنوی، از مشارکت در اکثر عرصه‌ها فاصله گرفته‌اند.

وی بهترین راه کار برای حل مشکلات جوانان را تدبیر و مدیریت صحیح دانست و عنوان کرد: ضعف مدیریت و تصمیمات غلط، باعث بوجود آمدن این مشکلات شده است. به اعتقاد بنده بخش جوانان باید از ورزش جدا باشد. جوانان یک قشر فعال هستند و استقلال این حوزه ضروری است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزایش بودجه حوزه جوانان را حق این قشر دانست و عنوان کرد: ورزش یکی از نیازهای جوانان است و این قشر بزرگ نیازها و مشکلات متعددی دارند که برای ساماندهی و مدیریت آنها باید بودجه این حوزه افزایش یابد.

وی با اشاره به این مطلب که امور جوانان فقط مربوط به وزارت ورزش و جوانان نیست گفت: در این زمینه همه دستگاه‌های متولی باید کار کنند. در شرایط کنونی برنامه های موجود از جمله لایحه شفاف سازی وظایف دستگاه‌ها در امور جوانان، برای برون رفت از بحران کار پسندیده‌ای‌ است ولی کافی نیست. با توجه به تغییرات نیازها و اولویت‌های جوانان در طول زمان، مسئولان باید همواره برنامه‌های جدیدتر و دقیق‌تری داشته باشند.

فارس

نوشتن نظر