اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن

اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کشته شدن تمام عناصر یک گروه مسلح در منطقه «حزانو» توسط داعش، اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن از سوریه و مواد شیمیایی از ترکیه و تاکید مجدد ریاض بر حمایت از گروه‌های مسلح، مهم‌ترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته است.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس، مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه طی 24 ساعت گذشته را می‌توان در کشته شدن تمام عناصر یک گروه مسلح در منطقه «حزانو» توسط داعش، تصرف چند نقطه از شهر «معلولا» توسط تروریست‌های مسلح و تبدیل یک کلیسا به دفتر «دادخواهی» توسط «داعش»، اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن از سوریه و مواد شیمیایی از ترکیه و تاکید مجدد ریاض بر حمایت از گروه‌های مسلح ملاحظه کرد.

تحولات میدانی

نبرد ارتش سوریه با مخالفان مسلح در اطراف القلمون/ 15 کشته و 20 زخمی


درگیری بین ارتش سوریه با مخالفان مسلح در اطراف القلمون منجر به کشته شدن 15 و زخمی شدن 20 تن شد. نیروهای ارتش سوریه در درگیری با تروریست‌ها توانستند آنها را از اطراف جاده حمص-دمشق(جهت غربی منطقه النبک) عقب براند تا این جاده دوباره امنیت خود را بازیابد.

تروریست‌ها در روزهای اخیر با توجه به پیشروی‌های ارتش در دو منطقه قاره و دیرعطیه در نزدیک القلمون تلاش کردند تا با هدف قرار دادن جاده حمص-دمشق با خمپاره و تک تیراندازها مانع از پیشروی ارتش به سوی القلمون شوند.

«القاعده» یک کلیسا را به دفتر «دادخواهی»‌ تبدیل کرد

عناصر گروهک «امارت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» از گروه‌های زیر مجموعه‌ سازمان تروریستی القاعده، در کلیسای «شهداء الارمن»  واقع در شهر «الرقه» را که چند هفته پیش اشغال کرده بودند، یک دفتر «دادخواهی» تشکیل دادند.

ترویست‌های مسلح چند نقطه از شهر «معلولا» را تحت کنترل در آوردند

درگیری‌های رخ داده بین گروه‌های تروریستی مسلح و ارتش سوریه موجب تصرف مناطق «دیر مارتقلا»، «الجمعیات» و «البیادر» از سوی این عناصر شد که تلاش داشتند، شهرداری «معلولا» را تصرف کنند.

همچنین گزارش شده، تروریست‌های مسلح وارد شهر «معلولا» در ریف دمشق شدند تا بتوانند به گروه‌هایی که روزهای قبل در برخی مناطق این شهر نفوذ کرده بودند، ملحق شوند.

«داعش» تمام عناصر یک گروه مسلح در منطقه «حزانو» را کشت


عناصر مسلح وابسته به گروه «امارت اسلامی عراق و شام» موسوم به «داعش» با گروه‌های ترویستی مسلح در نزدیک شهر «حزانو» از توابع استان ادلب، در شمال غربی سوریه درگیر شدند. در این درگیری که به علت حمله افراد مسلح به یکی از مراکز ایست و بازرسی «داعش» در «حزانو» اتفاق افتاد، تمام عناصر این گروه مسلح کشته شدند.

تروریست‌ها یک ساختمان مسکونی در حلب را بر سر ساکنان آن تخریب کردند


تروریست‌های مسلح با حمله به یک ساختمان مسکونی در «حلب» واقع در شمال سوریه، آن را بر سر ساکنان این ساختمان تخریب کردند.

4 کشته درپی انفجار تروریستی در شهر حماة


انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در شهر حماة سوریه منجر به کشته شدن 4 نفر و زخمی شدن چندین نفر شد.

افراد مسلح چند راهبه را در معلولا ربودند


یک منبع سوری اعلام کرد که افراد مسلح پس از ربودن چند راهبه در «معلولا»، آنان را به منطقه «یبرود» در «ریف دمشق» منتقل کردند.

تبادل آتش میان نظامیان اسرائیلی و سوری در مرزهای جولان اشغالی

نظامیان اسرائیلی و سوری در مرزهای جولان اشغالی و در نزدیکی قنیطره به تبادل آتش پرداختند.

اعتراف تروریست‌ها به قاچاق اعضای بدن شهروندان سوری و مواد شیمیایی از ترکیه


عناصر و سرکرده‌های تروریستی که توسط ارتش سوریه دستگیر شدند به دزدیدن اعضای بدن شهروندان سوری، قاچاق مواد شیمیایی از خاک ترکیه و نشست‌های خود با معاون وزیر دفاع عربستان برای هماهنگی اقدامات تروریستی اعتراف کردند.

پاکسازی بزرگراه دمشق- حمص به مراحل پایانی نزدیک می‌شود

نیروهای ارتش سوریه به مراحل پایانی پاکسازی بزرگراه «دمشق- حمص» نزدیک شده و به زودی آن را منطقه‌ای امن اعلام خواهند کرد.

القاعده یک مقر نظامی در جنوب سوریه را تصرف کرد


تروریست‌های القاعده یک مقر نظامی در استان «درعا» واقع در جنوب سوریه را تصرف کردند.

هلاکت ۳۶ عنصر مسلح در «نبک»

ارتش سوریه در ادامه عملیات «القلمون»، اقدام به تعقیب گروه‌های مسلح کرد و شماری از عناصر آنها را در «النبک» به هلاکت رساند.

تحولات سیاسی

حضور معاون وزیر دفاع عربستان در جلسه ستاد کل مخالفان مسلح


یک فرمانده ارتش آزاد خبر داد که معاون وزیر دفاع عربستان در جلسات فرماندهان مخالفان مسلح در استانبول حضور داشته است.

وقتی که امید بندر در غوطه‌شرقی به یاس مبدل شد


رژیم صهیونیستی با اختلال الکترونیکی در ارتباطات ارتش سوریه در آستانه حمله اولیه غوطه شرقی، گرچه پیشروی های اولیه‌ای را نصیب تروریست‌ها کرد، اما ارتش سوریه موفق به بازپس‌گیری مواضع اشغالی شد.

ترکی‌الفیصل: از مخالفان سوریه حمایت می‌‌کنیم

سفیر پیشین عربستان در آمریکا در گفت‌وگو با یکی از نشریات آلمان ضمن موضع‌گیری علیه برنامه هسته‌ای ایران، سیاست‌های این کشور و حتی آمریکا در سوریه را به باد انتقاد گرفت.

نوشتن نظر