پاسخگویان به شبهات، خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا هستند
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»فرقه‌های انحرافی و شبه‌عرفان‌های جدید»پاسخگویان به شبهات، خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا هستند

پاسخگویان به شبهات، خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا هستند

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفتند: غربی‌ها ریشه این خطرات را در ایران و تشیع می‌بینند به همین دلیل می‌خواهند تشیع را بکوبند؛ ما امروز دشمنان بسیار مجهزی داریم.

 

آیت‌الله العظمی نوری ‌همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه، کار این موسسه را مهم و مقدس و پاسخگویان به شبهات را مرزبانان و خط‌شکنان در معرفی اسلام ناب به دنیا دانسته و اظهار داشتند: اسلام همیشه به شبهات پاسخگو بوده چون اسلام دینی غنی، ‌مستحکم و مستدل است.

ایشان افزودند: شبهات همیشه وجود داشته و علما نیز به آن‌ها پاسخ داده‌اند و در این زمینه گام برداشته‌اند اما امروز شرایط ویژه‌ای حاکم است زیرا ارتباط در سطح جهان وسعت پیدا کرده و همین امر موجب بیشتر شدن سئوالات شده و از طرفی وسایل ارتباطی نیز سبب انتقال سریع این سئوالات شده که برای خود مسئله مهمی است.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان اینکه انقلاب ایران چون یک انقلاب دینی بود و با فطرت مردم ارتباط برقرار کرد، موج‌هایی علیه مستکبران و دست نشانده‌های آن‌ها در دنیا ایجاد کرده است، گفتند: این امر سبب شد که دشمنان حکومت‌های خود را در خطر ببینند.

استاد برجسته حوزه علمیه اظهار داشتند: غربی‌ها ریشه این خطرات را در ایران و تشیع می‌بینند به همین دلیل می‌خواهند تشیع را بکوبند؛ ما امروز دشمنان بسیار مجهزی داریم.

آیت ‌الله نوری‌ همدانی با بیان اینکه عصر حاضر در دنیا دوره مخصوصی است، گفتند: عداوت دشمنان بیشتر شده و آن‌ها از همه نظر به میدان آمده‌اند و با بازسازی شبهات گذشته آن‌ها را دوباره مطرح می‌سازند تا مردم را گمراه کنند در حقیقت شبهات همان شبهات قبلی است ولی طور دیگری آن را بیان می‌کنند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کردند: اسلام پاسخگوی تمام نیازهای دنیا در همه‌ی زمان‌هاست؛ در حال حاضر مشکل و شبهات اروپایی‌ها مشکلات اقتصادی و در کشورهایی مانند تونس و تازه انقلاب کرده مشکلات سیاسی است و آن‌ها می‌خواهند اسلام در این زمینه راه را به آن‌ها نشان دهد و لازمه پاسخگویی به آن‌ها تشکیل یک جبهه و نیروی بسیار قوی است.

این مرجع تقلید کار پاسخ به شبهات را بسیار مهم دانسته و گفتند: درک صحیح شبهات، تشکیل گروهی برای شناساسی دقیق آن‌ها، پاسخگویی صحیح به سئوالات و انجام مطالعات جامع در این زمینه از جمله مواردی هستند که در این میان باید در نظر گرفته شوند.

آیت‌الله نوری‌ همدانی عنوان کردند: در طول تاریخ به تشیع و اسلام ظلم زیادی از طریق تفسیر و تاریخ وارد شده و تا جایی که توانسته‌اند نام و یاد اهل‌بیت(ع) که در قرآن و احادیث آمده را حذف یا کمرنگ کرده‌اند که شروع این جعل‌ها نیز از زمان معاویه بوده است.

ایشان در پایان گفتند: با دنیایی مواجه هستیم که هر روز شبهات جدیدی مطرح می‌شود و همین امر کار پاسخگویان به شبهات و سئوالات را سنگین‌تر کرده است.

ابنا

نوشتن نظر