پیشگویی امام علی (ع) درباره نابودی اسرائیل
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»پیشگویی امام علی (ع) درباره نابودی اسرائیل

پیشگویی امام علی (ع) درباره نابودی اسرائیل

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۶
امتیاز این گزینه
(17 آرا)

در روایات متعددی، موضوع تسلط یهود بر سرزمین‌های اسلامی و حوادث پس از آن پیشگویی شده است که در اینجا به مناسبت حوادث جاری در منطقه به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

 

در روایات متعددی، موضوع تسلط یهود بر سرزمین‌های اسلامی و حوادث پس از آن پیشگویی شده است که در اینجا به مناسبت حوادث جاری در منطقه به دو مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

در روایتی که از امیرمؤمنان(علیه السّلام) نقل شده است در این زمینه چنین آمده است:یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب [به منطقه عربی خاور میانه] خواهند آمد.

عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب‌ها در آن موقع کجا خواهند بود؟فرمود: در آن زمان عرب‌ها نیروهایشان از هم پاشیده و ارتباط آنها از هم گسیخته، و متّحد و هماهنگ نیستند.

از آن حضرت سؤال شد: آیا این بلا و گرفتاری طولانی خواهد بود؟فرمود: نه، تا زمانی که عرب‌ها زمام امور خودشان را از نفوذ دیگران رها ساخته و تصمیم‌های جدّی آنان دوباره تجدید شود آنگاه سرزمین فلسطین به دست آنها فتح خواهد شد، و عرب‌ها پیروز و متّحد خواهند گردید، ونیروهای کمکی از [طریق] سرزمین عراق به آنان خواهد رسید که بر روی پرچم‌هایشان نوشته شده است: «القوّة».عرب‌ها و سایر مسلمانان همگی مشترکاً برای نجات فلسطین قیام خواهند کرد [و با یهودیان خواهند جنگید] و چه جنگ بسیار سختی که در وقت مقابله با یکدیگر در بخش عظیمی از دریا روی خواهد داد که در اثر آن مردمان در خون شناور شده و افراد مجروح بر روی اجساد کشته‌ها عبور کنند.آنگاه فرمود:

و عرب‌ها سه بار با یهود می‌جنگند، و در مرحلة چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست همای پیروزی بر سرشان سایه می‌افکند.

بعد از آن فرمود:به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می‌شوند تا جایی که حتّی یک نفر یهودی هم در فلسطین باقی نخواهد ماند.

آن حضرت در روایتی دیگر که «عباید اسدی» آن را نقل کرده است، می‌فرماید:

من در آینده در مصر منبری روشنی‌بخش بنیان خواهم نمود ...، و یهود و نصاری را از سرزمین های عرب بیرون خواهم راند، و عرب را با این عصای خود [به طرف حق] سوق خواهم داد.

عبایه می‌گوید: من عرض کردم: یا امیر المؤمنین! گویی شما خبر می‌دهید که بعد از مردن بار دیگر زنده می‌شوید و این کارها را انجام می‌دهید!

فرمود:هیهات ای عبایه! مقصود من از این سخنان آن گونه که تو خیال کردی نیست؛ مردی از دودمان من اینها را انجام خواهد داد.با امید به آنکه به زودی با ظهور امام مهدی(علیه السّلام) شاهد نابودی صهیونیسم متجاوز و آزادی کامل سرزمین فلسطین و قدس شریف باشیم.

 

باشگاه خبرنگاران

6 نظر

 • لینک نظر حميد يكشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۲ نوشته شده توسط حميد

  الهم عجل لوليك الفرج

 • لینک نظر مهدی پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۲ نوشته شده توسط مهدی

  به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
  به ولای علی (ص) که این روایت هم درست هست و هم تا حدودی اجرا شده
  برخلاف نظر قبلی من!

 • لینک نظر مریم دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۱۳ نوشته شده توسط مریم

  با سلام از سایت خوبتون تشکر می کنم اگر روایات را با ذکر کتاب و مرجع معرفی نمایید ممنون می شوم

 • لینک نظر بنده خدا دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۰ نوشته شده توسط بنده خدا

  به نام یزدان بخشاینده مهربان
  با سلام واحترام
  این روایت از لحاظ سند چگونه است چون با باقی روایات و احادیث تضاد و تناقض دارد لطفا روایات را با سند و مدرک معتبر و محکم بودن سند ارائه بفرمایید

 • لینک نظر مهدی دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۴۷ نوشته شده توسط مهدی

  سلام
  کلمه القوه در پرچم سپاه پاسداران خودمونه

 • لینک نظر مهدي شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۵۵ نوشته شده توسط مهدي

  سلام
  اگر آدرس روايات رو هم بنويسيد خيلي ممنون ميشويم
  با تشكر از سايت بسيار عالي و بروز شما
  خدا قوت

نوشتن نظر