اعلام همبستگی فعالان عربستانی مقیم نیوزلند با شیخ نمر النمر
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اعلام همبستگی فعالان عربستانی مقیم نیوزلند با شیخ نمر النمر

اعلام همبستگی فعالان عربستانی مقیم نیوزلند با شیخ نمر النمر

چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۲:۲۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

فعالان عربستانی مقیم نیوزلند با تجمع مقابل ساختمان صلیب سرخ جهانی این کشور با شیخ «نمر باقر النمر»، روحانی شیعی برجسته عربستان که در بند حکومت سعودی قرار دارد، اعلام همبستگی کردند.

 

فعالان حقوقی عربستانی مقیم نیوزلند جمعه گذشته برابر با 12 دسامبر 2013 با تجمع مقابل ساختمان صلیب سرخ جهانی شهر «اوکلند» نیوزلند با شیخ «نمر باقر النمر»، روحانی شیعی برجسته عربستان که در بند حکومت سعودی قرار دارد، اعلام همبستگی کردند.

در این تجمع شماری از اعضای مرکز حقوق بشر «الشرق» عربستان نیز مشارکت داشته و حاضران از صلیب سرخ جهانی خواستار دخالت برای رسیدگی به وضعیت آیت الله نمر شدند که گفته می‌شود، در وضعیت جسمانی وخیمی قرار دارد.

در این ارتباط «احمد الربح»، مدیر مرکز حقوق بشر «الشرق» عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در عربستان تصریح کرد: قرار بود، جمعیت پزشکان عرب نیز در این تجمع حضور داشته باشند، اما به خاطر برخی معذورات از جمله اقدام حکومت سعودی در لغو ویزای حج اعضای این جمعیت از مشارکت در آن عذرخواهی کرد.

وی همچنین گفت که مرکز حقوق بشر الشرق تلاش دارد، امضاهایی را از فعالان و نمایندگان پارلمان در خصوص رسیدگی به وضعیت شیخ نمر جمع آوری و آن را به صلیب سرخ جهانی ارائه دهد و از آنها خواستار بازدید از زندان‌های عربستان سعودی و پیگیری وضعیت شیخ نمر و دیگر بازداشت شدگان عربستانی شود که در معرض انواع شکنجه‌ها و فشارهای بدنی و روانی قرار دارند.

فارس

نوشتن نظر