عمل به سیره پیامبر عامل وحدت مسلمانان است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»عمل به سیره پیامبر عامل وحدت مسلمانان است

عمل به سیره پیامبر عامل وحدت مسلمانان است

چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

معاون واحدهای آموزشی حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی گفت: بهترین راه برای وحدت مسلمانان عمل به سیره و روش پیامبر اکرم (ص) است.

 

حجت‌الاسلام حبیب مقدم  اظهار کرد: وجود مبارک پیامبر اکرم (ص)، قرآن و قبله اشتراکات دین اسلام در بین همه مذاهب اسلامی است که باید مسلمانان با توجه به این مشترکات اختلافات را کنار گذاشته و به اصل و اساس اسلام ناب محمدی توجه کنند.

وی با بیان اینکه توجه به نقاط اشتراکات مذاهب در دین اسلام از بسیاری از اختلافات جلوگیری می‌کند، ادامه داد: بهترین راه برای وحدت مسلمانان عمل به سیره و روش پیامبر اکرم (ص) است.

معاون واحدهای آموزشی حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی حضرت محمد (ص) را پیامبر رحمت و رافت خواند و گفت: دین اسلام دین رحمت است که رفتار پیامبر (ص) با مردم و حتی غیرمسلمان‌ها نیز گواهی بر این مدعا است در حالی که وهابیت با برخی حرکت‌های انحرافی و کشتار مسلمانان و تکفیری خواندن آن‌ها سعی دارد چهره اسلام را در جهان مخدوش کند.

وی تصریح کرد: وهابیت با این ادعا که زیارت اهل قبور در اسلام صحیح نیست به کشتار مسلمانان و خراب کردن زیارتگاه‌های ائمه معصومین اقدام می‌کند و این در حالی است که خود پیامبر اسلام به زیارت قبور می‌رفتند و بر سر مزار عزیزانشان گریه می‌کردند بنابراین اگر این‌ها سیره پیامبر است چرا وهابیت به نام دین این اعمال را شرک می‌داند؟

مقدم اسلام مورد تبلیغ وهابیت را اسلام آمریکایی خواند که طراح آن کشورهای انگلیس، آمریکا و اسرائیل است.

معاون واحدهای آموزشی حوزه‌های علمیه آذربایجان غربی وهابیت را ساخته دست مشرکان دانست و افزود: در شرایط کنونی لازم است اهل سنت و تشیع و سایر مذاهب اسلامی با وحدت و یکپارچگی و الگو قرار دادن سیره پیامبر در برابر تکفیری‌ها و وهابیون که با نام دین تیشه به ریشه اسلام می‌زنند، بایستند.

مقدم اعلام کرد: وهابیون از مستکبران دستور گرفته و اسلام را بازیچه دست خود قرار داده و با خونریزی در کشورهای اسلامی همچون سوریه، عراق و افغانستان می‌خواهند بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازند در حالی که اهل سنت و تشیع هیچ مشکلی با هم ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اساسی‌ترین مسئله اسلام در عصر کنونی وحدت است که امام راحل با تیزبینی و آینده‌نگری روز وحدت را نام‌گذاری کردند بنابراین مسلمانان باید دست در دست هم داده و در مقابل دشمنان ایستاده و از اسلام حقیقی دفاع کنند.

به گفته مقدم، مسلمانان باید همانند پیامبر اسلام که با دوستان با رحمت و رافت و با دشمنان به شدت و محکم برخورد می‌کردند، رفتار کنند.

 

فارس

نوشتن نظر