کشیدن سیم‌خاردار برای جلوگیری از برپایی نماز!

يكشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۳۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه با کشیدن حصاری از سیم خاردار در اطراف مسجد "امیر محمد البربغی" واقع در منطقه عالی و محاصره آن، مانع برگزاری نماز جماعت در این مسجد شدند.

 

به گزارش موعود به نقل از ابنا نیروهای امنیتی رژیم آل‌خلیفه با کشیدن حصاری از سیم خاردار در اطراف مسجد "امیر محمد البربغی" واقع در منطقه عالی و محاصره آن، مانع برگزاری نماز جماعت در این مسجد شدند.

این اقدام در راستای تحمیل نظر مقامات مبنی بر انتقال مسجد به مکانی دیگر صورت می‌گیرد. به گفته فعالان بحرینی، آل خلیفه که کمر به محو آثار باستانی بسته، قصد دارد این مسجد را نیز که از آثار تاریخی است، تخریب کند.

به گفته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه دیروز 5 تن از شهروندان را که برای ادای فریضه نماز به مسجد می رفتند، بازداشت کردند و مانع برگزاری نماز ظهر در این مسجد 400 ساله شدند.

بنا بر اعلام جمعیت اسلامی الوفاق بحرین، از زمان آغاز انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین در سال 2011، رژیم آل خلیفه بیش از 38 مسجد را ویران کرده و مسجد امیر البربغی نیز در سال 2011 آسیب هایی دیده بود، اما هم اکنون قصد تخریب کلی آن را دارد.

بهانه سردمداران رژیم آل خلیفه برای تخریب این مساجد، "نداشتن مجوز" است، در حالی که تمامی این مساجد دارای مجوز بوده و در دیوان وقف شیعیان موسوم به "اداره اوقاف جعفری" به ثبت رسیده اند.