گرایش هالیوود به سمت تولید فیلم های دینی !
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» گرایش هالیوود به سمت تولید فیلم های دینی !

گرایش هالیوود به سمت تولید فیلم های دینی !

دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۵۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به نظر می رسد بخش اعظمی از استودیوها وشرکت های تولید فیلم تصمیم گرفته اند سال 2014م را سال فیلم های دینی قرار دهند وگویا پس از حضور ستاره های معروف برای پذیرش این نقش ها، کمرهمت بسته اند که در این مسیر پیروزی صد درصدی هم به دست بیاورند.

 

به گزارش موعود به نقل از شفقنا_سکای نیوز عربی  گفته شده تولیدات فیلم های دینی یا با مضامین دینی هالیوود در 2014م از تمامی آثار تولید شده در یازده سال اخیر بهتر خواهد بود وموج دین گرایی ای که شرکت های تولید کننده را دربرگرفته تا پس از سال 2015م ادامه خواهد داشت.
در اوایل 2014م شرکت فوکس اقدام به اکران فیلمی به نام son of god پسرخدا می کند که به بررسی زندگی حضرت عیسی مسیح (ع) می پردازد ودر مارس 2014م نیز شرکت باراماونت فیلمی به نام noah نوح را پخش می کند که به زندگی حضرت نوح (ع) خواهد پرداخت و راسل کرو قهرمان این فیلم خواهد بود که در نقش حضرت نوح(ع) به بازیگری می پردازد.
قرار است در اواخر سال 2014م دو فیلم دینی خیلی مهم اکران شود که اولی mary مریم، نام داشته وبه گشت وگذار درمراحل مختلف زندگی پاک حضرت مریم(ع) می پردازد که قهرمان این داستان بن کینگسلی وجولیا اورموند خواهند بود.
اما فیلم دوم که دراواخر سال ودر زمان اعطای جوایز فیلم های هالیوودی پخش خواهد شد ساخته ی کارگردان بریتانیایی ریدلی سکوت است با نام Exodus که به نمایش داستان هجرت حضرت موسی(ع) وبنی اسرائیل ازمصر می پردازد که بازیگر اسکاتلندی کریستین بیل نقش حضرت موسی (ع) را ایفا خواهد کرد.
ازبارزترین پروژه های هنری با رنگ وبوی دینی که به زودی کار ساخت آن آغاز خواهد شد فیلمی است با کارگردانی ویل اسمیت وتولید شرکت سونی، که به روایت داستان هابیل وقابیل می پردازد، وگفته شده که براد پیت نقش قهرمان اصلی فیلمی مبنی بر محاکمه ی عیسی مسیح (ع) رابرعهده می گیرد.
طبق گزارشات، برخی از ناقدان سینمایی از گرایش هالیوود به ساخت فیلم های دینی که از کتب مقدس نشات می گیرند، تعجب نکرده اند بويژه که موفقیت بزرگی از پیش تر هالیوود را تحریک کرده تا به این سمت بیشتر گرایش یابد وهمین قدر کافی است که دو فیلم به نام های Ben-Hur  و The ten commandments  در اواخر دهه ی پنجاه حدود 1.8 میلیارد دلار از فروش بلیت آن در آمریکا درآمده داشته است که این رقم بیشتر از کل درآمد حاصل از افلامی چون Avatar و Transformers  وDark Knight   می باشد.

نوشتن نظر