پدر شیطان‏گرایی مدرن و معاصررا بشناسید
موقعیت شما: موعود»مطالعات فرهنگی»مقالات مطالعات فرهنگی»فراماسونری»پدر شیطان‏گرایی مدرن و معاصررا بشناسید

پدر شیطان‏گرایی مدرن و معاصررا بشناسید

دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۱۴
امتیاز این گزینه
(7 آرا)

یکی از شاخص‌ترین افراد در دوران مدرن شیطان‏گرایی که به نظر بسیاری از کارشناسان پدر شیطان‏گرایی مدرن محسوب می‏شود، آلیستر کرولی است. وی متولّد سال ۱۸۷۵ انگلستان می‏باشد.او که ابتدا در رشتة فلسفه دانشگاه «ترینیتی» کمبریج انگلستان مشغول به تحصیل بود به رشته ادبیات انگلیسی تغییر رشته داد و به عنوان یک نویسنده و منتقد اجتماعی شهرت پیدا کرد.

در سال ۱۹۰۴ کراولی و همسر جدیدش رز، به مصر سفر کردند. کراولی از خدای مصریان «توث Thoth» درخواست کمک کرد.

کتاب قانون (نوشته آلیستر کرولی – ۱۹۰۴)

بعد از این ماجرا کرولی مدعی شد در تاریخ ۸ آوریل فرشته‏ای به نام «آیواز» با او صحبت کرده و دستوراتی را به وی الهام نموده است. کرولی این دستورات را به عنوان یک کتاب با نام «کتاب قانون» تدوین نمود و خود را پیامبر این الهامات می‏دانست.

وی این کتاب را در سه فصل تنظیم نمود، که هر فصل آن را در یک روز و در عرض یک ساعت نوشته است. وی این دستورات را مبنای تشکیل فرقه‏ای به نام «تلما» قرار داد.

آلیستر کرولی در سال ۱۹۰۷ بعد از ترک گروه ماسونی هرمتیک اوردر، با تشکیل انجمن فراماسونری ستارة نقره‌ای[۱] این فرقه را به صورت سازمانی منسجم در آورد و کتابی را تدوین نمود. در این کتاب می‏توان آموزه‏هایی از عرفان‏های شرقی مثل یوگا و عرفان‏های غربی خصوصاً کابالا را مشاهده نمود.

وی همچنین در سال ۱۹۲۰ معبدی را در جزیره چوفالو سیسیل واقع در کشور ایتالیا تأسیس نمود و پیروان زیادی را به دور خود جمع کرد. سه سال پس از تأسیس این صومعه درسال ۱۹۲۳ یکی از پیروان فرقه تلما به نام «رائول لاودی»[۲] که فارغ‌التحصیل دانشگاه آکسفورد انگلستان نیز بود به صورت مشکوکی در آن صومعه جان سپرد. همسر وی به نام «بتی می»[۳] علت قتل شوهرش را خوردن خون گربة قربانی شده در یکی از مراسمات فرقه تلما می‏دانست و به همین خاطر شروع به فعالیت علیه کرولی و فرقه‌اش نمود. او در این رابطه با برخی روزنامه‏ها و خبرگزاری‏های لندن نیز مصاحبه نمود. همین عوامل باعث شد که دولت موسیلینی در ۳۰ آوریل سال ۱۹۲۳ حکم به اخراج کرولی از ایتالیا نمود. پس از صدور این حکم علیه کرولی صومعه تلما نیز به صورت مکانی مطرود درآمد و قسمت‏هایی از آن توسّط ساکنین محلّی آن‌جا آسیب دید.[۴]

اجرای برخی اعمال و آئین‏های شیطانی در این فرقه و همچنین بیانات و نوشته‏های ضددینی آلیستر کرولی موجب شد که رسانه‏های آن زمان به وی لقب «شرورترین انسان جهان» را بدهند.

به گواهی شاهدان عینی، آلیسترکرولی در طول زندگی خود دچار انحرافات اخلاقی فراوانی بوده است و در نهایت نیز مصرف بیش از حد مواد مخدر وی را دچار عارضه‏ای تنفسی نمود و همین امر باعث شد که او در تاریخ اول دسامبر ۱۹۴۷ در شهر نتروود[۵] آمریکا بر اثر عفونت دستگاه تنفسی درگذشت. در مراسمی که برای مرگ وی ترتیب داده شده بود، جسدش سوزانده شد و پیروانش آئین‏های شیطانی اجرا نمودند.

——————————————————————————–

[۱]. در نام این انجمن نظرات مختلفی بیان شده است،که یکی از آن‌ها Argentium Astrum می‏باشد. این لغت به زبان لاتین بوده و در زبان انگلیسی به معنای«ستاره نقره ای» است.

[۲] .Raoul Loveday.

[3] .Betty May

[4] . en.wikipedia.org/wiki/Abbey_of_Thelema.

[5] .Netherwood.

فرآوری و تنظیم مطلب : سایت رهبران شیعه

2 نظر

  • لینک نظر فاطمه شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷ نوشته شده توسط فاطمه

    یکی از طلبه های حوزه علمیه (جناب آقای صبوری )کتابی تحت عنوان شیطان و شیطان پرستی به چاپ رسونده اند که این کتاب پژوهش برتر حوزه در سال نود اعلام شده.من این کتاب رو به همه ی خوانندگان توصیه می کنم.

  • لینک نظر اعظم جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸ نوشته شده توسط اعظم

    من فکرمیکنم این مطالب جالب وبکرشماراوزارت ارشادبایدبصورت کتاب یاجزواتی چاپ کنه وبین اعضاش پخش کنه شایدسوادفرهنگیشون بالا بره.

نوشتن نظر