وهابیون صحاح را مقدم بر قرآن می‌دانند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» وهابیون صحاح را مقدم بر قرآن می‌دانند

وهابیون صحاح را مقدم بر قرآن می‌دانند

چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۵
امتیاز این گزینه
(1 رای)

وهابیون گرچه در گفتار، قرآن را مهم می‌دانند، اما در مقام عمل کتب صحاح سته را بر قرآن مقدم می‌دارند.

 

به گزارش موعود به نقل از حوزه دکتر عصام العماد، در  نشست‌ شیعه‌پژوهی با عنوان «مبانی وهابیت و موانع جهان اسلام در مقابله با آنها» که  عصر روز پیش در مرکز  تخصصی  شیعه‌ شناسی حوزه علمیه قم بر گزارشد، به تبیین راهکارهای مقابله با وهابیت پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: وهابیت بزرگترین خطر برای دنیای اسلام است، در آثار وهابیون، هیچ کتابی در رد تفکرات مارکسیستی، بودایی، مبارزه با اسرائیل و آمریکا  وجود ندارد و تنها هدف آنان مبارزه با اصل اسلام و نابودی مکتب اهل‌بیت‌(ع) است.

عصام العماد گفت: وهابیت بر پایه دو تفکر خدا در بالای آسمان و شرک دانستن توسل به حضرت محمد(ص) بنا نهاده شده که هیچ وهابی‌ای نمی‌تواند این دو اصل را انکار کند.

این محقق و پژوهشگر  با اشاره به اهمیت علم اصول فقه و مبانی الفاظ در این علم گفت: یکی از مهمترین مشکلات وهابیون این است که معانی علم اصول را به خوبی نخوانده‌اند و اشتباهات آنان در مباحث الفاظ، باعث گمراهی آنان شده است؛ چرا که علم اصول فقه مهم و روشی برای تفسیر و فهم قرآن است و هر مکتبی از علم اصول فقه عقب‌نشینی کند خطرناک است و باعث گمراهی در فهم قرآن مجید می‌شود و خوشبختانه در حوزه قم مراجع و علما به این علم مفید و مهم اهمیت زیادی می‌دهند.

این شیعه‌پژوه تاکید کرد: وهابیون گرچه در گفتار، قرآن را مهم می‌دانند، اما در مقام عمل کتب صحاح سته را بر قرآن مقدم می‌دارند و اگر آنان احادیث این کتاب‌ها را بر قرآن عرضه می‌کردند گمراه نمی‌شدند، ولی هیچ‌گاه این کار را انجام نمی‌دهند و این خود باعث فهم غلط آنان از معارف قرآن می‌شود.

وی افزود: همواره در طول تاریخ، بزرگان و علمای شیعه و سنی در مسایل اعتقادی به احادیث متواتر رجوع می‌کردند؛ اما متاسفانه وهابیت در مباحث اعتقادی به احادیث آحاد و شاذ رجوع می‌کنند و کسانی که در مباحث اعتقادی به احادیث متواتر رجوع می‌کنند را گمراه می‌کند.

نوشتن نظر