همدستی استاندار موصل با "داعش"
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»همدستی استاندار موصل با "داعش"

همدستی استاندار موصل با "داعش"

چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تحلیلگر مسائل منطقه و عراق با اشاره به ناخرسندی عربستان و رژیم صهیونیستی از پیروزی های خط مقاومت در منطقه از همدستی استاندار موصل برادر اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق با تروریست‌های داعش خبر داد.

 

امیر موسوی کارشناس مسائل منطقه با اشاره به حوادث اخیر عراق و موصل گفت: خشم عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی از موفقیت انتخابات در سوریه و همچنین نتایج انتخابات عراق قدرت‌های منطقه‌ را ناخرسند کرده و باعث شده است تا شاهد حوادث امروز در موصل باشیم. احساس شرمندی و شکست بزرگ عربستان سعودی در مقابل پیروزی‌های چشمگیر خط مقاومت در عراق و لبنان و همچنین موفقیت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی‌ایران باعث شد تا عربستان تلاش کند کمی از آبروی خود را بازگردانده و شکست‌های خود در منطقه را جبران کنند.

وی افزود: از سوی دیگر گمان می‌کنم استاندار موصل با تروریست‌ها همکاری کرده است، خود او شایعاتی منتشر کرد که ده‌ها هزار تروریست در حال ورود به موصل هستند و این خبر باعث شد که نیروهای پلیس و ارتش پادگان‌ها را تخلیه کرده و عقب نشینی کنند. خود او نیز پس از آن فرار کرد و شهر را به این صورت رها کرده و در اختیار گروه‌های تروریستی قرار داد.

امیر موسوی تاکید کرد، پس از شکست این گروه‌ها در سامرا، الانبار و طولانی شدن محاصره فلوجه برای آنان فرصتی به وجود آمده است، به نظر می‌رسد که این گروه‌ها با بارزانی نیز همدست باشند زیرا کردستان تاکنون مرز‌های خود را بسته نگاه داشته است و به آوارگان که از موصل فرار کرده اند اجازه ورود نمی دهد، همچنین اقلیم کردستان عراق مسیر آب‌ها و آبشارهای معروفی که به سوری موصل و نینوی جریان می‌یابند را قطع کرده‌است این نشان دهنده همدستی با داعش برای فشار آوردن بر دولت عراق و اکثریت مردم عراق است، آنان می‌خواهند شرایط جدیدی پیش از تشکیل دولت جدید به وجود بیاورد.

این تحلیلگر مسائل منطقه گفت: به نظر می‌رسد که متاسفانه دولتمردان عراق سرگرم پرونده تشکیل دولت، تعیین نخست وزیر و تقسیم کرسی های وزارت خانه‌ها و اختیارات دولتی هستند و نشان دادند که احساس مسئولیت کمی داشته و کاملا وضعیت امنتی عراق را رها کرده‌اند چه مسئولان دولتی که الان سر کار هستند و چه مسئولان حزب در اماکن مختلف.

_____

تسنیم

نوشتن نظر