رییس علمای اهل سنت لبنان: آمریکا و اسرائیل شر مطلق اند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رییس علمای اهل سنت لبنان: آمریکا و اسرائیل شر مطلق اند

رییس علمای اهل سنت لبنان: آمریکا و اسرائیل شر مطلق اند

جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۴:۴۴
امتیاز این گزینه
(1 رای)

رئیس علمای اهل سنت لبنان با اشاره به این که اسراییل وآمریکا، شر مطلق روزگار ما هستند، تاکید کرد: باید مجاهدانه علیه آنان قیام کنیم و نباید صهیونیست‌ها را آرام بگذاریم.

 

به گزارش موعود به نقل از حوزه شیخ عبدالناصر الجبری، ظهر روز پیش در همایش امت اسلامی، در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم، گفت: خداوند روح امام خمینی را رحمت و آیت الله العظمی خامنه ای را حفظ کند که منادی اتحاد و تشکیل امت واحده اسلامی هستند.

وی افزود: در دنیایی که مسلمانان یا درگیر تفرقه و جنگ و یا در خواب هستند، این دو بزرگوار با پشتوانه ملت بزرگ ایران، در مسیر صیانت و صدور اندیشه ناب اسلامی تلاش کرده و می کنند.

رئیس علمای اهل سنت لبنان بیان کرد: این رویکرد امام خمینی(ره) و حضرت آیت الله خامنه ای کاملا در سخنان، کتب و منشورات منتسب به آنان هویدا است و رهبر انقلاب ایران آشکارا برای صیانت از ارزش های اصیل اسلامی تلاش می کند.

رئیس دانشگاه شریعت لبنان ادامه داد: این دو بزرگوار همیشه بر اتحاد مسلمانان برای رسیدن به وحدت اسلامی تاکید داشتند و جامعه المصطفی(ص) نیز در همین مسیر گام بر می دارد و پیشگام این عرصه است> برگزاری این همایش نیز موید این مطلب است.

شیخ عبدالناصر الجبری تصریح کرد: امت واحده اسلامی نیاز جدی دنیای امروز است و با توجه به اوضاع اسف بار جهان اسلام که تفرقه هر روز بیشتر از روز قبل می شود، رسیدن به این الگو مایه نجات دنیای اسلام خواهد شد.

وی یادآور شد: حوزه علمیه قم در این روزگار با پیش کشیدن و تعقیب این رسالت بسیار بزرگ، نقش محوری و استراتژیک پیدا کرده است؛ باید با افزایش گرایش به عقلانیت در میان مسلمانان از تکفیری ها دوری جوییم.

رییس دانشگاه شریعت لبنان بیان کرد: گرایشات تکفیری در تاریخ وجود داشته، ولی همیشه از سوی بزرگان رده شده است؛ زیرا تکفیر هیچ جایگاهی در اسلام و دین مبین اسلام ندارد.

رییس علمای اهل سنت لبنان خاطرنشان کرد: این رویکرد پس از موفقیت رویکرد عقلانی مقاومت در لبنان و غزه، بیشتر شده است و تکفیری ها به دلیل این که نمی توانند با دشمن صیهونی بجنگند، بر روی مسلمانان بی دفاع اسلحه می کشند.

شیخ عبدالناصر الجبری تصریح کرد: آنچه امروز از خط مقاومت باقی مانده، ثمره خون شهدای لبنان وغزه است که با خون خود در مقابل دشمن صهیونی مقاومت کردند.

وی گفت: بزرگانی مثل سید حسن نصرالله در راه تشکیل امت واحده اسلامی با تفکرات امام خمینی و رهبر انقلاب اسلامی ایران حرکت می کنند که این مسیر بهترین راه برای ایجاد یک نظام جهانی اسلامی است.

رییس دانشگاه شریعت لبنان با اشاره به این که اسراییل وآمریکا، شر مطلق روزگار ما هستند، تاکید کرد: باید مجاهدانه علیه آنان قیام کنیم و نباید صهیونیست ها را آرام بگذاریم.

نوشتن نظر