کارشناس ارشد نظامی: قرن بیستم، فقط 3 هفته بدون جنگ!

دوشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۱۱
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

کارشناس ارشد نظامی گفت: فقط سه هفته از قرن بیستم ، کره زمین روزهای بدون جنگ را سپری کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ سردار سراج در همایش شمیم و پایداری افزود: بنابر تحقیقات مورخان و کارشناسان نظامی از پنج هزار سال پیش تاکنون که از تاریخ تمدن بشری می گذرد 14 هزار جنگ در جهان بوقوع پیوسته است.

وی تصریح کرد: در طول این جنگ ها 4 میلیارد انسان جان خود را از دست دادند.

سردار سراج با بیان اینکه بخش اعظم قرن گذشته درجنگ گذشت گفت: در طول جنگ های قرن بیستم 200 میلیون انسان کشته شدند حال آنکه تفاوت اصلی جنگ های قرن بیستم با سایر جنگ های چند هزار سال گذشته در بکارگیری انواع فناوری های جدید بود.

فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات کشور افزود: بشر با تجربه جنگ های خونین و ویران کننده ناچار شد جنگ را به عنوان یک موضوع حیاتی در تحقیقات خود قرار دهد.

وی گفت: در اسلام آمادگی برای جلوگیری از جنگ و دفاع در برابر مهاجمان یک اصل اجتناب ناپذیر است. به همین منظور با آمادگی و اتحاد و انسجام در ملت ایران و روحیه جهادی در رزمندگان اسلام با محور تبعیت از ولایت، دشمن هیچ گاه جرأت حمله به ایران بعد از جنگ تحمیلی تاکنون را نداشته است.

سردار سراج اضافه کرد: بسیج نیز بعنوان یکی از ارکان دفاعی در آمادگی ملت برای دفاع از کشور نقش بی همتایی دارد و امروزه از نقش بسیج در موضوعات نرم و سخت به عنوان یک توان و قدرت بازدارندگی مهم یاد می شود.

وی خاطر نشان کرد: دشمن نیز به این مهم پی برده است که با وجود بسیجیان و حضور فعال آنان در عرصه های گوناگون نمی تواند به ملت ایران و نظام اسلامی آسیب برساند.

سردار سراج افزود: در طول 500 سال گذشته 28 جنگ با ایران صورت گرفته است که در27 جنگ غیر از دوران دفاع مقدس بدون استثنا بخش هایی از کشور به بیگانگان واگذار شد و جهان در این زمینه ما را با عهدنامه ترکمانچای و گلستان می شناختند.

این کارشناس ارشد نظامی افزود: با مقاومتی که ملت ایران در جنگ تحمیلی که به لحاظ سیاسی و نظامی و شرایط زمان با همه جنگ های پیشین ایران و همه جنگ های بشری متفاوت بود صورت داد نگاه دنیا به ایران تغییر کرد و اکنون ملت ایران را کشوری با صلابت ، متکی به خود و متحد و منسجم و مقاوم در برابر بیگانگان می شناسند.