دشمنی آل سعود با انقلاب مصر
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»دشمنی آل سعود با انقلاب مصر

دشمنی آل سعود با انقلاب مصر

جمعه ۰۸ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)
دبیرکل شورای ملی مصر با متهم کردن سعودی ها به فتنه انگیزی علیه انقلاب مصر به آل سعود درباره پاسخ قاطع مردم این کشور به این دخالتها هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، ممدودح حمزه در گفتگو با العالم خاطر نشان کرد : از آغاز انقلاب ۲۵ ژانویه در مصر، رژیم سعودی رویکردی ضد انقلاب مصر اتخاذ کرد، و تلاشهایی جدی برای نجات مبارک و سرکوب انقلاب را دردستورکار قرار داد.

وی افزود: رژیم آل سعود از همان آغاز به مبارک پیشنهاد داد کشور را ترک و به ریاض پایتخت عربستان سفر کند، علاوه برآن پیشنهاد داد اموال فراوانی برای سرمایه گذاری دراختیار وی قرار دهد و پیشنهاد دیگری نیز مطرح شد.

ممدوح حمزه خاطرنشان کرد: علت تظاهرات مردم مصر مقابل سفارت عربستان در قاهره این بود که افکارعمومی مصر احساس کرد که رژیم آل سعود هوادار رژیم سرنگون شده مبارک است نه ملت مصر که اینک خواسته ها و چشم اندازهای این ملت بر کشور حاکم شده است.

ممدوح حمزه تاکید کرد: حمایتهای مالی آل سعود از جنبشهای وهابی در مصر که علیه انقلاب ۲۵ ژانویه فعالیت می کردند ، نشان داد که رژیم آل سعود ضد انقلاب مصر است.

وی خاطر نشان کرد : ملت مصر با هرگونه دخالت در امور داخلی کشورشان چه ازطرف عربستان، رژیم صهیونیستی یا آمریکا به شدت مخالف هستند.

خاطر نشان می شود مردم مسلمان مصر امروز با برگزاری تظاهرات گسترده در قاهره و دیگر شهرها با تاکید بر پیگیری مطالبات و خواسته های انقلاب ۲۵ ژانویه به آمریکا و دیگر طرفهای خارجی درباره ادامه دخالتها در امور کشورشان و مانع تراشی آنها در برابر تحقق اهداف انقلاب هشدار دادند.

نوشتن نظر